Աղվան Վարդանյան. Չխաբվե՛ք, դուք ՀՀԿ-ին եք ընտրում, ոչ թե` «լավ տղա Տարոնին»
Ամեն բան շատ պարզ է, ով ուզում է որ երկրում ոչինչ չփոխվի` թող քվեարկի ՀՀԿ-ի ու դրա կողքի փոքր կուսակցության` ՕԵԿ-ի օգտին: Ով փոփոխություն ու այս երկրում ապագա է ուզում, մայիսի հինգին պիտի քվեարկի ՀՅԴ օգտին: Հարցը այսքան պարզ է: Այս բառերով այսօր ՀՅԴ ամփոփիչ հանրահավաքում իր ելույթը սկսեց ՀՅԴ ԳՄ անդամ Աղվան Վարդանյանը:
«Հիմա ինչպես և նախատեսված է` ամփոփեմ քարոզարշավը: Այս օրերի ընթացքում ի՞նչ ենք արել մենք` ներկայացրել ենք Երևանի կառավարման նոր ծրագիր ու բաց ճակատով հանդիպել ենք մարդկանց հետ:
Ի՞նչ է արել իշխանական կուսակցությունը. ձև է արել, թե քարոզարշավ է անում: Ճնշումներ է գործադրել մանկապարտեզների, դպրոցների, պետական հիմնարկների վրա, ու առհասարակ ամբողջ վարչական ռեսուրսը զբաղեցրել է մարդկանց վախեցնելով»,- ասաց Աղվան Վարդանյանը:
ՀՅԴ ԳՄ անդամն ավելացրեց, որ եթե ՀՀԿ-ն այս երկրում ինչ-որ բան զարգացրել է, ապա դա ընտրակաշառքի մեխանիզմն է:
«Ավարտելով՝ ևս մեկ անգամ հիշեցնում եմ` սա անձի ընտրություն չէ, սա կուսակցական ընտրություն է: Այս օրերին ձեզ փորձում են շեղել ու ասել, որ ոչ թե ՀՀԿ-ին եք ընտրում, այլ` «լավ տղա Տարոնին եք ընտրում»: Չխաբվե՛ք»,- ասաց Աղվան Վարդանյանը:

Агван Варданян: Не обманывайтесь, вы выбираете РПА, а не Тарона Маргаряна
«Те, кто хочет, чтобы в стране ничего не менялось, пусть голосуют за Республиканскую партию Армении и партию «Оринац еркир». Те, кто желает изменений и будущего для этой страны, 5 мая должны проголосовать за АРФ «Дашнакцутюн». Все предельно ясно», - заявил сегодня член АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян в ходе митинга АРФД на площади Шарля Азнавура в Ереване.
«Сейчас, как и было предусмотрено, давайте подведем итоги предвыборной кампании к выборам в Совет старейшин Еревана. Что сделала АРФД за эти дни? Мы представили новую программу управления Ереваном и встречались с людьми.
Чем занималась властная партия: делала вид, что проводит агитационную кампанию. Оказывала давление на детские сады, школы, государственные учреждения, и вообще, весь административный ресурс был занят запугиванием людей», - сказал Агван Варданян.
Член Верховного органа АРФД отметил, что если РПА что-то и развивала в этой стране, что это механизм подкупа избирателей.
«Хочу вновь напомнить, что это не выбор того или иного лица, это – выбор партий. В эти дни вас пытаются отвлечь, заявляя, что вы выбираете не РПА, а «хорошего парня Тарона Маргаряна». Не обманывайтесь», - отметил Агван Варданян.