«ՀՅԴ-ն կպաշտպանի ձեր քվեն` թեկուզ մռութներ ջարդելով»
Ընտրապայքարի ընթացքում մենք փորձել ենք ձեզ հավատացնել այն արժեքներին, որոնց ինքներս ենք հավատում: Վստահեցնում եմ, ես երբեք չեմ կարողանա կանգնել այս բեմի վրա ու ասել բաներ, որոնց ինքս էլ չեմ հավատում: Այս մասին այսօր ՀՅԴ ամփոփիչ հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ անդամ, Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՅԴ ցուցակը գլխավորող Արմեն Ռուսատմյանը:
«Նախագահական ընտրություններից հետո ես բազմիցս ասել եմ ընդդիմադիրներին` եկեք միավորվենք ու ընդդիմադիր քաղաքապետ ընտրենք: Ես ասել եմ՝ եկեք ընդդիմադիր ցուցակ կազմենք, ու այդ ցուցակում ՀՅԴ-ին ինչ-որ տեղ տվեք, մենք չենք ուզում լինել առաջինը ցուցակում, մենք ուզում ենք միավորում տեսնել: Բայց միավորումը տեղի չունեցավ: Հիմա նորից եմ ասում` եկեք գոնե ընտրություններից հետո միավորվենք ու ստեղծենք ընդդիմադիր դաշինք»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանն ու ավելացրեց, որ ընտրության գնալուց առաջ քաղաքացին պետք է հստակ սևի ու սպիտակի` ընդդիմության ու իշխանության գիտակցում ունենա:
«Հայը միշտ միավորվել է, երբ դանակը ոսկորին է հասել: Հիմա հավատացեք` դանակը ոսկորին շատ մոտ է»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:
Եզրափակելով ՀՅԴ հանրահավաքը՝ ՀՅԴ անդամ Արծվիկ Մինասյանն իր հերթին նշեց, որ մայիսի հինգին ՀՅԴ-ն պայքարելու է արդար ընտրությունների համար ու ամեն բան կանի, որ խախտումներ չլինեն:
«Հիմա կոչ եմ անում ոստիկանությանը, որ ապահովեն ընտրությունների ազատ ու արդար ընթացք, իսկ եթե նրանք անգործություն ցուցաբերեն` մենք ինքներս կպաշտպանենք քաղաքացու քվեն: Այո ՀՅԴ-ն կպաշտպանի ձեր քվեն` թեկուզ մռութներ ջարդելով»,- ավարտեց Արծվիկ Մինասյանը:

А.Минасян: АРФ «Дашнакцутюн» защитит голоса избирателей
«В ходе предвыборной борьбы мы стремились к тому, чтобы вы поверили в те ценности, в которые верит АРФ «Дашнакцутюн». Заверяю вас в том, что я никогда не смогу стоять на этой трибуне и говорить о вещах, в которые сам не верю», - заявил сегодня в ходе митинга на площади Шарля Азнавура в Ереване член АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян, возглавляющий предвыборный список АРФД на выборах в Совет старейшин Еревана.
«После президентских выборов я неоднократно обращался к оппозиции с призывом объединиться и выбрать оппозиционного мэра. Я говорил, давайте составим оппозиционный список, в котором АРФД буде занимать какое-то место, мы не хотим быть первыми в списке, мы хотим видеть объединение. Но объединение не состоялось. Сейчас я снова заявляю, давайте объединимся после выборов и создадим оппозиционное поле», - сказал Армен Рустамян.
Он отметил, что прежде чем идти на выборы, граждане должны четко осознать, кто является оппозицией, а кто – властью.
«Армяне всегда объединялись, когда чаша терпенья переполнялась. Поверьте, сегодня мы очень близки к этой ситуации», - отметил Армен Рустамян.
Член АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян в свою очередь отметил, что 5 мая АРФД будет бороться за справедливые выборы и сделает все, чтобы не было нарушений.
«Я призываю полицию, обеспечить справедливый и свободный ход выборов, а если проявят бездействие, мы сами защитим голоса избирателей», - подчеркнул Арцвик Минасян.