«Համախմբումը չի լինում, քանի որ յուրաքանչյուրն ուզում է իշխանություն լինել»
Եթե վերահսկվի ընտրությունների ողջ ընթացքը, ապա իշխանությունը չի կազմի մեծամասնություն: Ճեպազրույցնների ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Նա միևնույն ժամանակ կարծում է, որ մնացյալ ոչ իշխանական ուժերը ևս չեն կարող ստանալ հիսուն տոկոսից ավելի, հետևաբար, Ա. Ռուստամյանի խոսքով, շահեկան է գոնե հետընտրական դաշինք կազմելը:
«Նախընտրական դաշինքը չստացվեց, իսկ հետընտրական դաշինքի վերաբերյալ քաղաքական ուժերի կողմից կցկտուր հայտարարություններ են արվում, դեռ պարզ չէ՝ ինչ կլինի»,- ասաց Ա. Ռուստամյանը:
Խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ մարդիկ պահանջում են՝ քաղաքական ուժերը համախմվեն. «Համախմբումը չի ստացվում, քանի որ յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ինքն է ցանկանում իշխանություն լինել»:

Rustamian: Each political force wants to come to power
If the whole process of elections is controlled, the authorities will fail to constitute a majority in the Yerevan municipality, the head of ARF-Dashnaktsutyun parliamentary faction Armen Rustamian said during a briefing today.
In his opinion, the non-pro-government forces will not collect over 50% of the votes either, so at least a post-election alliance should be formed.
According to Armen Rustamian, people demand that political forces should unite. “Yet there is no unification because each political force wants to come to power alone,” he noted.