«Համախմբումը չի լինում, քանի որ յուրաքանչյուրն ուզում է իշխանություն լինել»
Եթե վերահսկվի ընտրությունների ողջ ընթացքը, ապա իշխանությունը չի կազմի մեծամասնություն: Ճեպազրույցնների ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Նա միևնույն ժամանակ կարծում է, որ մնացյալ ոչ իշխանական ուժերը ևս չեն կարող ստանալ հիսուն տոկոսից ավելի, հետևաբար, Ա. Ռուստամյանի խոսքով, շահեկան է գոնե հետընտրական դաշինք կազմելը:
«Նախընտրական դաշինքը չստացվեց, իսկ հետընտրական դաշինքի վերաբերյալ քաղաքական ուժերի կողմից կցկտուր հայտարարություններ են արվում, դեռ պարզ չէ՝ ինչ կլինի»,- ասաց Ա. Ռուստամյանը:
Խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ մարդիկ պահանջում են՝ քաղաքական ուժերը համախմվեն. «Համախմբումը չի ստացվում, քանի որ յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ինքն է ցանկանում իշխանություն լինել»:

Рустамян: Каждая политическая сила желает стать властью
Если весь процесс выборов будет контролироваться, то власти не удастся составить большинство в мэрии Еревана, заявил журналистам руководитель парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян.
По его словам, составить большинство не удастся и остальным непровластным силам, и необходимо сформировать, хотя бы, поствыбрный союз.
Он также отметил, что люди требуют, чтобы политические силы объединились. «Объединения не происходит, поскольку каждая политическая сила желает стать властью», - сказал А.Рустамян.