Ի պատասխան. Ոստիկանությունը իր տեսանյութն է տարածել
ՀՀ ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել Արմեն Մարտիրոսյանի մասնակցությամբ տեսանյութի հետ կապված, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Այսօր համացանցում «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի՝ ոստիկանական ավտոմեքենայում գտնվելու դրվագով տեսանյութ էր տարածվել:
Ոմանք շտապեցին սեփական «հետաքննություն» իրականացնել՝ փորձելով ճշտել, թե ոստիկանությունն ինչպես և ինչքանով է տրամադրում տեսանյութերը, մյուսներն անառարկելի համոզվածությամբ հայտարարեցին, որ դա անկասկած ոստիկանության տեսանյութն է, տարատեսակ վարկածներ առաջ քաշվեցին տեսանյութի տարածման նպատակի, պատճառահետևանքային կապերի, խորամանկ ու շա՜տ վտանգավոր որոգայթների վերաբերյալ:
Պաշտոնապես հայտարարել էինք, որ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետի կողմից նշանակվել է ծառայողական քննություն:
Ծառայողական քննության շրջանակներում պարզվել է, որ նույն օրը Արմեն Մարտիրոսյանի հետ ոստիկանության բաժին բերման է ենթարկվել մի քաղաքացի ևս (ծառայողական քննությամբ տվյալ անձի ինքնությունը պարզվել է, պարզվել է նաև, որ նա այս պահին հանրապետությունում չէ): Մեքենայում եղել են երկու ոստիկան, մեկը՝ ղեկին, մյուսը՝ սրահում (սրահում գտնվող ոստիկանը երևում է տեսագրության մեջ, իսկ ընթացքի պահին վարորդի կողմից տեսագրելը իրատեսական չէ, բացի այդ՝ նկարահանման ռակուրսը միանգամայն այլ է):
Այս ամենից բացի, Արմեն Մարտիրոսյանը պարզաբանում է տվել ԶԼՄ-ներին, որ տեսագրությունը ոստիկանությունը չի արել:
Եվ, այնուամենայնիվ, հետագա շահարկումները բացառելու համար հարկադրված ենք ներկայացնել իրականում ոստիկանության ՀԿԼ վարչության աշխատակցի կողմից արված տեսագրությունը:

Полиции Армении опровергает связь с видеороликом с участием А.Мартиросяна
Полиция Армении распространила разъяснение в связи с появившимся в сети видеороликом с участием вице-председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна.
«Сегодня в сети был распространен видеоматериал с эпизодом, когда в полицейской машине перевозят вице-председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна.
Некоторые поспешили провести «собственное» расследование, пытаясь уточнить, каким образом и за сколько полиция предоставляет видеоматериалы, другие с уверенностью, не терпящей возражения, заявили, что это, безусловно, материал полиции, выдвигались различные мнения относительно целей, причинно-следственных связей распространения видеоматериала.
Мы официально заявили, что начальник управления полиции города Еревана назначил служебное расследование.
В ходе служебного расследования выяснилось, что в тот же день вместе с Арменом Мартиросяном был подвержен приводу в отделение полиции еще один гражданин (во время служебного расследования была установлена личность данного лица, а также что сейчас он находится за пределами республики). В машине находились двое полицейских, один – за рулем, другой – в салоне (находящийся в салоне полицейский виден в ролике, а съемка материала водителем во время езды – нереальна, кроме того, ракурс съемки совершенно иной).
Кроме того, Армен Мартиросян заявил СМИ, что полиция не имеет отношения к съемкам видеоматериала.
И, тем не менее, во избежание дальнейших спекуляций, мы вынуждены представить видеозапись, сделанную сотрудниками управления по связям с общественностью и информации Полиции Армении», - говорится в заявлении Полиции Армении.