Եվրատեսիլում այլ երկրների ներկայացուցիչները կմասնակցեն Dorians-ի համերգին
Եվրատեսիլ երգի մրցույթում Ռուսաստանի, Լատվիայի, Ֆինլանդիայի և Վրաստանի մասնակիցները որպես հատուկ հյուրեր հանդես կգան մայիսի 10-ին Կոպենհագենի AmagerBio համերգային սրահում կայանալիք Հայաստանը ներկայացնող Dorians ռոք-խմբի համերգին: Այս մասին տեղեկանում ենք խմբի մամուլի ծառայությունից:
Դինա Գարիպովան (Ռուսաստան), PeR դուէտը (Լատվիա), Քրիստա Սիգֆրիդսը (Ֆինլանդիա), Նոդի Տատիշվիլին և Սոֆի Գելովանին (Վրաստան) ընդունել են հայկական կողմի հրավերը և համերգին կկատարեն 1-2 երգ:
Dorians-ը համերգի ընթացքում հանդես կգա ավելի քան մեկ ժամանոց համերգային ծրագրով:
Համերգը կկայանա Դանիանում ՀՀ դեսպանության և Հանրային Հեռուստաընկերության աջակցությամբ: Դանիանում ՀՀ դեսպանության աջակցության շնորհիվ, համերգի տոմսերը մատչելի են` 100 դանիական կրոն կամ 13,5 եվրո: Տոմսերը կարելի է ձեռք բերել առցանց` AmagerBio ակումբի կայքում:
Հիշենք, որՄայիսի 16-ին Շվեդիայում կայանալիք Եվրատեսիլ երգի մրցույթի երկրորդ կիսաեզրափակչում Dorians-ը հանդես կգա 11 համարի տակ:

Dorians to perform in Copenhagen on May 10
Representatives of Russia, Latvia, Finland, and Georgia at the Eurovision Song Contest will be special guests at the concert of Dorians band, Armenia, in Copenhagen on May 10. The concert is scheduled to take place at Amager Bio, one of the city’s best concert halls, the band’s press service said.
Dina Garipova of Russia, PeR duo of Latvia, Krista Siegfrids from Finland, and Nodi Tatishvili and Sophie Gelovani of Georgia accepted the invitation of the Armenian side and will perform one or two songs at the concert.
The concert will be held with the assistance of the Armenian embassy in Denmark and Public Television Company. Thanks to the embassy’ assistance, the prices of concert tickets are affordable – 100 Danish krones or 13.5 Euro. Tickets can be purchased online, from the website of Amager Bio Club.