Կգործարկվի ՕԵԿ-ի դեպքում կիրառված սցենարը. Ընդդիմություն կլինի ԲՀԿ-ն
«Հայկական ժամանակին» երեկ հայտնի է դարձել, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո, այդուամենայնիվ, որոշել է հայտարարել ընդդիմություն դառնալու մասին: Դա տեղի է ունենալու ԱԺ աշնանային նստաշրջանի սկզբում: Սույն տեղեկությունը հայտնել են ԲՀԿ-ին մոտ կանգնած թերթի աղբյուրները:
«Ըստ նույն աղբյուրների, ԲՀԿ-ն պատրաստվում է աշնանը կուսակցության ներսում նաև կառուցվածքային որոշ փոփոխություններ կատարել: Թե ինչպիսի փոփոխությունների մասին է խոսքը, առայժմ հայտնի չէ: Դրանք քննարկման փուլում են: ԲՀԿ-ն պատրաստ է նաև կուսակցությունից գործարար թևի անջատմանը: Իշխանությունն արդեն այսօրվանից պատրաստվում է 2017-18թթ. ընտրություններին և փաստորեն՝ որոշել է գործարկել նույն սցենարը, որը կիրառվեց 2006-2008 թթ. ընթացքում: Այն ժամանակ, սակայն, գործիքը կամ «ընդդիմությունը»՝ ՕԵԿ-ն էր: Թե այս սցենարը ժամանակի ընթացքում ինչ մուտացիաների կենթարկվի և արդյո՞ք արդյունավետությամբ կգործի, դեռ կերևա»:

Authorities to use proven scenario in 2017-2018 elections
Following the elections to Yerevan Council of Elders, Prosperous Armenia Party (BHK) has decided to announce its decision to go into opposition. It will happen at the beginning of the fall session of Armenian parliament, “Haykanan Zhamanak” daily writes, citing its sources close to BHK.
“According to the same sources, BHK plans to make some structural changes in the party in the fall. The changes are now under discussion. The authorities are already preparing for the elections to be held in 2017 and 2018. In fact, they decided to use the same scenario as in 2006-2008. At that time Orinats Yerkir Party was the tool or “opposition”. Time will show what kind of mutations the scenario will undergo and whether it will work effectively,” the paper writes.