Ալեքսանդր Արզումանյանը լքել է նաև «Ազատ դեմոկրատները»
«2010-ից հետո ՀՀՇ-ի հետ որոշակի տարաձայնություններ եղան` կապված վարչության ձևավորման հետ, և մի քանի անդամներ որոշեցինք դուրս գալ, քանի որ կար պահանջարկ՝ ազատական թիմ ձևավորելու, ստեղծեցինք «Ազատ դեմոկրատները»: Սակայն մայիսի 2-ին դիմում եմ ներկայացրել «Ազատ դեմոկրատներից» դուրս գալու մասին»,- այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության արդեն նախկին անդամ Ալեքսանդր Արզումանյանը:
Ա. Արզումանյանը հայտնեց, որ առանձին ասուլիսով հանդես կգա:
Հարցին, թե ինչպե՞ս է իրականացնելու պատգամավորական գործունեությունը, Ա. Արզումանյանն ասաց, թե քանի որ խմբակցությունից դուրս գալու կանոնակարգ չկա, ինքը կշարունակի իր խորհրդարանական գործունեությունը «Ժառանգություն» խմբակցությունում:
«Անկախ նրանից, թե ես որ կուսակցությանն եմ պատկանում, կշարունակեմ պատգամավոր լինել»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Արզումանյանը:

Александр Арзуманян вышел и из рядов партии «Свободные демократы»
«У нескольких членов Армянского общенационального движения после 2010 года возникли некоторые разногласия в связи с формированием правления. Было решено выйти из состава АОД и сформировать либеральную команду. Так мы создали партию «Свободные демократы». Однако 2 мая я представил заявление о выходе из рядов этой партии», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от фракции партии «Наследие», экс-глава МИД Армении Александр Арзуманян.
А.Арзуманян отметил, что выступит по этому вопросу на отдельной пресс-конференции.
На вопрос о том, как он собирается осуществлять дальнейшую депутатскую деятельность, А.Арзуманян заявил, что поскольку регламента о выходе из фракции нет, он продолжит парламентскую деятельность во фракции партии «Наследие».
«Независимо от того, какой партии я принадлежу, я продолжаю оставаться депутатом», - резюмировал Александр Арзуманян.