Բալասանյանը վստահ է` Ծառուկյանը և Վարդանյանը հանուն սպորտի ամեն ինչ կանեն
Գյումրի քաղաքում կատարվում են ասֆալտապատման, կանաչապատման աշխատանքներ, որպեսզի կարողանանք փոխել քաղաքի բարոյահոգեբանական մթնոլորտը: Մի քանի լրագրողների հետ զրույցում, խոսելով տարածված տեսակետի մասին, թե Գյումրին կրիմինալ քաղաք է: Նման կարծիք հայտնեց Գյումրի քաղաքի քաղաքապետ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Սամվել Բալասանյանը:
Նա լրագրողներին խնդրեց, որպեսզի չասեն, թե Գյումրին կրիմինակլ քաղաք է. «Գյումրին կրիմինալ քաղաք չէ, չկա նման բան: Գյումրին եղել և մնում է մշակույթի, սպորտի քաղաք և շարունակելու է այդիսին լինել»,- ասաց Ս. Բալասանյանը:
Գյումրիին, Բալասանյանի խոսքով, պետք է մեծ ուշադրություն դարձվի, պետք է աշխատատեղեր ստրեղծվեն պետք է փորձել ներդրումներ կատարել, «միայն աշխատատեղեր ստեղծելով, սոցիական խնդիրները լուծելով հնարավոր է արդյունքի հասնել»:
Դիտարկմանը, թե Սպորտի նորանշանակ նախարար Յուրի Վարդանյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերություններիը լարված են, ի՞նչ արդյունքի կհասնեն այդ ոլորտում, Ս. Բալասանյանը կրկին ասաց, որ ոչ մի լարվածություն չկա. «Մենք սպորտի կողքին կանգնած ենք, այդպիսի հարաբերություն չկա, նման խոչընդոտ չկա և ես վստահ եմ, որ նրանք հանուն սպորտի ամեն ինչ անելու են»:
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի, թե ինչպիսի՞ հարաբերություններ են Գագիկ Ծառուկյանի և Վարդան Օսկանյանի միջև, Ս. Բալասանյանը խնդրեց իրեն նման հարցերով չդիմել, ապա կոչ արեց անձնապես դիմել նշյալ անձանց:
ԲՀԿ-ական Ս. Բալասանյանը չպատասխանեց նաև հարցին, թե ԲՀԿ-ն ընդդիմությանո՞ւն է, թե՞ այլընտրանք. «Այդ հարցին կպատասանեմ սեպտեմբեր ամսին»:

С.Баласанян: Уверен, Царукян и Варданян сделают все во имя спорта
Мэрия Гюмри стремится изменить морально-психологическую атмосферу в городе. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами мэр Гюмри, член партии «Процветающая Армения» (ППА) Самвел Баласанян.
Он сообщил, что сейчас мэрия проводит в городе работы по озеленению и асфальтированию. Мэр Гюмри не согласился с мнением о том, что Гюмри – криминальный город, и призвал журналистов не называть Гюмри криминальным.
«Гюмри – не криминальный город, ничего подобного. Гюмри был и остается центром культуры и спорта», - сказал С.Баласанян.
По его словам, в городе необходимо создать рабочие места и попытаться привлечь инвестиции. «Достижение результата – в создании рабочих мест и решении социальных проблем», - отметил С.Баласанян.
На замечание журналистов о том, какие результаты могут быть достигнуты в сфере спорта с учетом напряженных отношений между новоназначенным министром Юрием Варданяном и лидером партии «Процветающая Армения», президентом НОКА Гагиком Царукяном, С.Баласанян заявил, что никакой напряженности нет.
«Я уверен, что во имя спорта они все сделают», - заявил член «Процветающей Армении».
Представитель партии «Процветающая Армения» отказался отвечать на вопрос, является ли ППА оппозицией или альтернативой. «Я отвечу на этот вопрос в сентябре», - сказал он.