Լևոն Զուրաբյան. Ընտրությունը չօգտագործել որպես պայքարի միջոց, անիմաստ է
Ընտրությունը չօգտագործել որպես պայքարի միջոց, անիմաստ է: Քաղաքական ուժերի ամենակարևոր առաքելությունն է` մասնակցել ընտրություններին: «Ա1+»-ի «Հետգրություն» հաղորդաշարի ընթացքում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
«Պետք է արձանագրել, որ ընտրական պրոցեսը վերջնականապես ոչնչացված է Հայաստանում»,- ասաց Լ. Զուրաբյանն ու հավելեց, թե Հայաստանում ստեղծվել է ամբողջատիրական համակարգ:
4 տարի ընտրություն չի լինելու, ինչը, Լ. Զուրաբյանի խոսքով, նշանակում է ապատիա, ճահճացում, ժողովրդի համար անելանելի վիճակ:

Левон Зурабян: Бессмысленно не использовать выборы как средство борьбы
Бессмысленно не использовать выборы как средство борьбы. Самая важная миссия политических сил – это участие в выборах. Об этом заявил вице-председатель партии «Армянский национальный конгресс», глава парламентской фракции АНК Левон Зурабян в ходе передачи «P.S.» телекомпании «А1+».
«Нужно констатировать, что избирательный процесс в Армении окончательно уничтожен», - сказал Л.Зурабян. Он отметил, что в Армении создана тоталитарная система.
В ближайшие четыре года в стране выборов не будет, что, по словам Л.Зурабяна, означает – апатию, застой, безвыходную ситуацию для народа.