Լևոն Զուրաբյան. Ընտրությունը չօգտագործել որպես պայքարի միջոց, անիմաստ է
Ընտրությունը չօգտագործել որպես պայքարի միջոց, անիմաստ է: Քաղաքական ուժերի ամենակարևոր առաքելությունն է` մասնակցել ընտրություններին: «Ա1+»-ի «Հետգրություն» հաղորդաշարի ընթացքում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
«Պետք է արձանագրել, որ ընտրական պրոցեսը վերջնականապես ոչնչացված է Հայաստանում»,- ասաց Լ. Զուրաբյանն ու հավելեց, թե Հայաստանում ստեղծվել է ամբողջատիրական համակարգ:
4 տարի ընտրություն չի լինելու, ինչը, Լ. Զուրաբյանի խոսքով, նշանակում է ապատիա, ճահճացում, ժողովրդի համար անելանելի վիճակ:

Levon Zurabian: Not using elections as a means of struggle is pointless
Not using elections as a means of struggle is pointless, and the most important mission of political forces is to run in elections, the deputy chairman of Armenian National Congress (HAK) Party, head of HAK parliamentary faction Levon Zurabian stated during “P.S.” program of A1+ Television Company.
“It should be noted that the electoral process has been finally destroyed in Armenia,” Levon Zurabian said, adding a totalitarian system has been established in the country.
No elections will be held in the next four years, which means apathy, stagnation, and a hopeless situation for the people, Levon Zurabian noted