Ա. Բախշյան. Ընտրություններն ավարտվեցին, անմիջապես թանկացումներ սկսեցին
«Ընտրություններն ավարտվեցին, անմիջապես թանկացումները սկսեցին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը։
«Ընտրությունները հենց ավարտվեցին, թանկացումներն անմիջապես սկսեցին, գազի մասին են խոսում, կաթնամթերքը թանկացավ և հիմա էլ արդեն ուսման վարձն են թանկացնում»,- ասաց Ա. Բախշյանը և հավելեց, թե գազի գնին զուգահեռ այլ թանկացումներ նույնպես կլինեն:
Թանկացումները, ըստ Բախշյանի, չեն կարող պատճառ դառնալ սոցիալական բունտի համար. «Ես չգիտեմ` էլ ինչ պետք է անեն, ինչքան խեղդեն, որ ժողովուրդը ոտքի կանգնի»:

А.Бахшян: Параллельно с повышением цены на газ вырастут цены других товаров
В Армении сразу после выборов начались подорожания. Об этом заявила сегодня в ходе встречи с журналистами член партии «Наследие» Анаит Бахшян.
«Как только закончились выборы, сразу начались подорожания, говорят о повышении цены на газ, подорожали молочные продукты, кроме того, сейчас уже повышается и плата за учебу», - сказала А.Бахшян. Она отметила, что параллельно с повышением цены на газ начнется также рост цен на другие товары.
По мнению А.Бахшян, подорожание не может стать причиной для социального бунта. «Я не знаю, что еще должны сделать, сколько еще должны душить этот народ, чтобы он поднялся на ноги», - сказала А.Бахшян.