Ա. Բախշյան. Ընտրություններն ավարտվեցին, անմիջապես թանկացումներ սկսեցին
«Ընտրություններն ավարտվեցին, անմիջապես թանկացումները սկսեցին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը։
«Ընտրությունները հենց ավարտվեցին, թանկացումներն անմիջապես սկսեցին, գազի մասին են խոսում, կաթնամթերքը թանկացավ և հիմա էլ արդեն ուսման վարձն են թանկացնում»,- ասաց Ա. Բախշյանը և հավելեց, թե գազի գնին զուգահեռ այլ թանկացումներ նույնպես կլինեն:
Թանկացումները, ըստ Բախշյանի, չեն կարող պատճառ դառնալ սոցիալական բունտի համար. «Ես չգիտեմ` էլ ինչ պետք է անեն, ինչքան խեղդեն, որ ժողովուրդը ոտքի կանգնի»:

“The elections ended and prices have started to go up,” the member of Heritage Party Ms. Anahit Bakhshian said at a meeting with journalists today.
“Everyone speaks about the gas price, dairy products are going up in price, tuition fees beganto rise,” Anahit Bakhshain said, adding that prices of other goods will also increase in parallel with the gas price hike.
She expressed an opinion that however, the increase in prices will not result in riots. “I don’t know what else should be done to the people so that they could revolt,” she noted.