30 %-ը դրական է գնահատել նախագահական ընտրությունները, 62 %-ը` բացասական
Gallup International Association-ի անցկացրած հարցումների համաձայն` հարցվածների 30 տոկոսը դրական է գնահատել փետրվարի 18-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունները: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը, ներկայացնելով իրենց կազմակերպության սոցհարցման արդյունքները, ասաց Gallup International Association հայկական գրասենյակի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
Այսպես` նախագահական ընտրությունները բացասական է գնահատել հարցվածների 62 տոկոսը, իսկ 7 տոկոսը դժվարացել է պատասխանել:
Նշենք, որ հարցումն անցկացվել է ապրիլի 12-20-ն ընկած ժամանակահատվածում, որին մասնակցել է 1067 մարդ։
Հարցվողների 33,5 տոկոսը, ինչպես ներկայացրեց Ա. Նավասարդյանը, հայտնել է, որ նախագահական ընտրությունների ժամանակ քվեարկել է գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի օգտին, իսկ 23,8 տոկոսը` «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի օգտին։ Ինչ վերաբերում է հետընտրական շրջանում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վարած քաղաքականությանը, ապա, ըստ հարցման, 49 տոկոսը բացասական է գնահատել, իսկ 39 տոկոսը` դրական:
Միևնույն ժամանակ` հարցվողների 47 տոկոսը կարծում է, թե Ս. Սարգսյանի վերընտրմամբ երկրի վիճակն էապես չի փոխվի, 22 տոկոսը` լավատես է, նույնքան տոկոս էլ բացասական փոփոխությունների են սպասում։

A poll conducted by Gallup International Association showed that only 30% of respondents assessed positively the February 18 presidential elections in Armenia, Director of Gallup International Association Armenia Office Aram Navasardian told reporters today.
“62% assessed the presidential elections negatively, and 7% of respondents found it difficult to answer,” Navasardian said.
The poll was conducted among 1,067 adults on April 12-20.
33.5% said they voted for the incumbent President Serzh Sargsyan in the presidential elections, 23.8% said they voted for the leader of Heritage Party Raffi Hovannisian. As for the post-election policy of Raffi Hovannisian, 49% of respondents assessed it negatively, while 39% - positively.
47% said the situation in Armenia will not change considerably after the re-election of Serzh Sargsyan as president, 22% were optimistic, while another22% said they expect negative changes.