Գարեգին Չուգասզյան. Հինգ տարիների անկումները պիտի բերեին նոր իշխանության
Սովորաբար հետընտրական շրջաննում երկրներում հանրահավաքներ չեն հրավիրվում, բայց դա լինում է միայն այն երկրներում, որոնցում գործում են ընտրական մեխանիզմներ: Այս մասին այսօր Նախախորհրդարանի հանրահավաքի ժամանակ Ազատության հրապարակում ասաց Նախախորհրդարանի համակարգող քարտուղար Գարեգին Չուգասզյան:
«Տեղի ունեցած ընտրությունները ևս մեկ անգամ ապացուցեցին, որ մեր վերնախավը պատրաստ չէ ժողովրդի հետ հետադարձ կապի մեջ լինել ու լսել իր ընտրողի կարծիքը: Այն անկումները, որոնցով մենք անցանք այս 5 տարիների ընթացքում պիտի բերեին նոր իշխանության: Բայց, ինչպես տեսնում եք, նման բան չեղավ, ուրեմն համակարգային փոփոխություն է պետք մեզ»,- ասաց Գարեգին Չուգասզյանն ու ավելացրեց, որ տեսնելով երկրում տիրող իրավիճակը` դեռ մեկ տարի առաջ մի խումբ մարդիկ միացան ու ստեղծեցին Նախախորհրդարանը:
«Բոլոր փոփոխություններն ու հեղափոխությունները կատարվում են կամավորների միջոցով: Մեր երկիրն այսօր հայտնվել է նոր գաղութային իրավիճակում ու այսօր ազնիվ կամավորների կարիքն ունի»,- ասաց Գարեգին Չուգասզյանը:

Гарегин Чугасзян: Армении необходимы системные изменения
В тех странах, где действуют избирательные механизмы, обычно в поствыборный период митинги не проводятся. Об этом заявил сегодня координатор гражданской инициативы «Предпарламент» Гурген Чугасзян в ходе митинга на площади Свободы в Ереване координатор «Предпарламента.
«Состоявшиеся выборы в очередной раз доказали, что верхушка не готова установить обратную связь с народом и прислушиваться к мнению избирателя. Ты спады, через которые нам пришлось пройти в течение этих 5 лет, должны были привести к смене власти. Однако, как видим, этого не произошло, посему нам необходимы системные изменения», - заявил Гарегин Чугасзян.
По его словам, группа людей, видя ситуацию в стране, еще год назад объединилась и создала гражданскую инициативу «Предпарламент».
«Все изменения и революции совершаются добровольцами. Наша страна сегодня оказалась в колониальном состоянии и и нуждается в честных добровольцах», - сказал Гарегин Чугасзян.