Գրիգորի Այվազյանը պատրաստվում է գրանցվել որպես Ադրբեջանի նախագահի թեկնածու
Ադրբեջանահայերի ասամբլեայի նախագահ Գրիգորի Այվազյանը պատրաստվում է մասնակցել Ադրբեջանում տեղի ունենալիք նախագահի ընտրություններին: Այս մասին նա հայտարարեց այսօր լրագրողների հետ կայացած հանդիպման ժամանակ.
«Ադրբեջանահայերն առաջադրել են իմ թեկնածությունը և ես պատրաստ եմ ընդունել նրանց կամքը: Չնայած՝ Ադրբեջանում կայացած բոլոր ընտրությունները պետք է անվավեր համարել, քանի որ Ադրբեջանի հայ համայնքը զրկված է դրանց մասնակցելու իրավունքից»,- ասաց Գրիգորի Այվազյանն ու ավելացրեց, որ անվտանգության երաշխիքներ ստանալու դեպքում նա կմեկնի Բաքու ու կհաղթի ընտրություններում` ստանալով 60 տոկոս ձայն:
«Եթե մեզ չգրանցեն, Ադրբեջանը ևս մեկ անգամ կհաստատվի որպես ֆաշիստական պետություն»,- ասաց Գրիգորի Այվազյանը:

Айвазян намерен выдвинуть кандидатуру на выборах президента Азербайджана
Председатель ассамблеи армян Азербайджана Григорий Айвазян намерен выдвинуть свою кандидатуру на выборах президента Азербайджана.
«Армяне Азербайджана предложили мою кандидатуру, и я готов принять их волю. Тем не менее, все выборы в Азербайджане должны быть признаны недействительными, поскольку армянская община была лишена возможности участвовать в них», - сказал Г.Айвазян журналистам.
По его словам, в случае получения гарантий безопасности он отправится в Баку. Г.Айвазян также уверен в своей победе. «Я получу 60% голосов», - сказал он.
«Если же нас не зарегистрируют, то в очередной раз Азербайджан будет утвержден в качестве фашистской страны», - заявил Г.Айвазян.