Գրիգորի Այվազյանը պատրաստվում է գրանցվել որպես Ադրբեջանի նախագահի թեկնածու
Ադրբեջանահայերի ասամբլեայի նախագահ Գրիգորի Այվազյանը պատրաստվում է մասնակցել Ադրբեջանում տեղի ունենալիք նախագահի ընտրություններին: Այս մասին նա հայտարարեց այսօր լրագրողների հետ կայացած հանդիպման ժամանակ.
«Ադրբեջանահայերն առաջադրել են իմ թեկնածությունը և ես պատրաստ եմ ընդունել նրանց կամքը: Չնայած՝ Ադրբեջանում կայացած բոլոր ընտրությունները պետք է անվավեր համարել, քանի որ Ադրբեջանի հայ համայնքը զրկված է դրանց մասնակցելու իրավունքից»,- ասաց Գրիգորի Այվազյանն ու ավելացրեց, որ անվտանգության երաշխիքներ ստանալու դեպքում նա կմեկնի Բաքու ու կհաղթի ընտրություններում` ստանալով 60 տոկոս ձայն:
«Եթե մեզ չգրանցեն, Ադրբեջանը ևս մեկ անգամ կհաստատվի որպես ֆաշիստական պետություն»,- ասաց Գրիգորի Այվազյանը:

G. Aivazian intends to run in Azerbaijani presidential elections
Grigory Aivazian, Chairman of the Assembly of Azerbaijani Armenians, intends to nominate himself as a candidate in the presidential election in Azerbaijan.
“Armenians of Azerbaijan have proposed my candidacy and I am prepared to obey their will. Nevertheless, all elections in Azerbaijan should be declared null and void because the Armenian community is deprived of the opportunity to participate in elections,” Aivazian told reporters.
In his words, he will go to Baku if his safety is guaranteed. Aivazian is confident of his victory. “I will receive 60% of the votes,” he stated.