Խոսրով Հարությունյան. ԲՀԿ-ն չի դառնալու անընդհատ դժգոհող կուսակցություն
Ընդդիմությունը նոր ֆորմատի փնտրտուքի մեջ է: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը` չբացառելով, որ ընդդիմադիր դաշտում միավորումներ կլինեն:
Ընդդիմությունը, պատգամավորի կարծիքով, անհրաժեշտություն ունի վերաիմաստավորելու իր դերակատարությունը:
Անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանը, թե ԲՀԿ-ն չի կարող դառնալ ընդդիմություն, Խ. Հարությունյանը նկատեց, որ ԲՀԿ-ն չի դառնալու հայհոյող, անընդհատ դժգոհող կուսակցություն:
«Բայց դա նաև չի նշանակում լինել իշխանության մեջ, այլ ունենալ հանրային կյանքը կազմակերպելու սեփական մոտեցումները»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:

The opposition is now searching for a new format so various unions are not ruled out, the deputy of “Republican Party of Armenia” (HHK) parliamentary faction Khosrov Harutyunian told reporters. According to him, the opposition should reconsider its role.
As for the statement of Prosperous Armenia Party (BHK) leader Gagik Tsarukian that they will not be the opposition, K. Harutyunian noted that BHK will not become a party, which is always complaining and displeased with everything.
“It does not mean that BHK will be in power. BHK will have its own approaches to the organization of social life,” K. Harutyunian said.