Խ. Քոքոբելյան. ՀՀՇ-ի հետ համագործակցության մասին խոսելը դեռ վաղ է
««Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը չի ստեղծվել Հայոց համազգային շարժման հենքի վրա, թեկուզ մեր կուսակցությունում կան մարդիկ, ովքեր եղել են շարժման ակունքներում»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԴԿ կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը:
Իրենց կուսակցության մեծամասնությունը, ըստ Քոքոբելյանի, որևէ առնչություն չի ունեցել ՀՀՇ-ի հետ, և նույնիսկ ՀՀՇ-ին միանալու խնդիր քննարկելու առիթ չկա. «Դա պարապ վախտի խաղալիք է, պարապ մարդկանց զբաղմունք»:
Խ. Քոքոբելյանը վերականգնվող ՀՀՇ-ին հաջողություն մաղթեց, որովհետև իր ընկերներն են եղել, ճանապարհ են անցել, իսկ ինչ վերաբերում է ՀՀՇ-ի հետ համագործակցությանը, ապա նա նշեց, որ այն դեռևս չձևավորված կառույց է, «կձևավորվի, պարզ կլինի, սակայն համագործակցել ենք անհատների հետ»:
«Բայց քանի դեռ չեն հայտարարել իրենց ծրագրերի մասին, բնականաբար, դեռ վաղ է խոսել համագործակցության մասին»,- եզրափակեց խոսքը Խ. Քոքոբելյանը:

Х.Кокобелян: Пока рано говорить о сотрудничестве с АОД
«Партия «Свободные демократы» не была сформирована на основе Армянского общенационального движения, хотя в нашей партии и есть люди, которые стояли у истоков АОД», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am председатель партии «Свободные демократы» Хачатур Кокобелян.
Большинство членов партии «Свободные демократы», по словам Х.Кокобеляна, не имеют никакого отношения к АОД, посему нет даже повода для обсуждения вопроса о присоединении к АОД. «Это занятие для праздных людей», - отметил Х.Кокобелян.
Он пожелал новому движению успехов, отметив, что прошел общий путь с ее представителями. Что касается сотрудничества с АОД, то Х.Кокобелян отметил, что это пока несформировавшаяся структура, и говорить о сотрудничестве можно будет, когда она сформируется.
«Естественно, пока они не объявили о своих программах, говорить о сотрудничестве рано», - резюмировал Х.Кокобелян.