Խ. Քոքոբելյան. ՀՀՇ-ի հետ համագործակցության մասին խոսելը դեռ վաղ է
««Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը չի ստեղծվել Հայոց համազգային շարժման հենքի վրա, թեկուզ մեր կուսակցությունում կան մարդիկ, ովքեր եղել են շարժման ակունքներում»,- Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԴԿ կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը:
Իրենց կուսակցության մեծամասնությունը, ըստ Քոքոբելյանի, որևէ առնչություն չի ունեցել ՀՀՇ-ի հետ, և նույնիսկ ՀՀՇ-ին միանալու խնդիր քննարկելու առիթ չկա. «Դա պարապ վախտի խաղալիք է, պարապ մարդկանց զբաղմունք»:
Խ. Քոքոբելյանը վերականգնվող ՀՀՇ-ին հաջողություն մաղթեց, որովհետև իր ընկերներն են եղել, ճանապարհ են անցել, իսկ ինչ վերաբերում է ՀՀՇ-ի հետ համագործակցությանը, ապա նա նշեց, որ այն դեռևս չձևավորված կառույց է, «կձևավորվի, պարզ կլինի, սակայն համագործակցել ենք անհատների հետ»:
«Բայց քանի դեռ չեն հայտարարել իրենց ծրագրերի մասին, բնականաբար, դեռ վաղ է խոսել համագործակցության մասին»,- եզրափակեց խոսքը Խ. Քոքոբելյանը:

K. Kokobelian: It is too early to speak about cooperation with HHSh
“Free Democrats Party was not established on the basis of Pan-Armenian National Movement (HHSh), although some members of our party were among the founders of HHSh,” the chairman of Free Democrats Party Khachatur Kokobelian told the correspondent of Aysor.am.
The majority of Free Democrats Party’s members have nothing to do with HHSh so there is no reason to discuss the issue of joining HHSh, Kokobelian noted, adding that “it is an occupation of idle people”.
He wished success to the new movement, saying that he followed the common path with its members. As for cooperation with HHSh, Kokobelian said it is an unformed structure so it is too early to speak about cooperation.
“They have not yet announced their programs. Naturally, iIt is too early to speak about any cooperation,” Kokobelian said in conclusion.