Տ. Սարգսյան. Մենք արմավիրցիներին չենք փոխհատուցելու` աջակցելու ենք
Այսօր Ազգային ժողովում պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարեց, որ արմավիրցիները փակել են Երևան-Արմավիր ճանապարհը և ֆինանսական փոխհատուցման պահանջներ ունեն: «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին հարց ուղղեց Արմավիրի մարզի գյուղացիներին օգնության խնդրի վերաբերյալ:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը պատասխանեց, որ ֆինանսական փոխհատուցման մասին խոսք լինել չի կարող, կառավարությունը կաորղ է միայն աջակցություն ցուցաբերել` սերմացուների, պարարտանյութի տեսքով:
Նաև հավելեց, որ այսօր ՀՀ փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը և Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը այցելել են Արմավիրի մարզ` ուսումնասիրելու խնդիրները, նաև մարզում ընթանում են հաշվառման աշխատանքներ, որեպսզի պարզ լինի ում ինչքան և ինչով կարող են աջակցել:

Правительство не окажет финансовой помощи пострадавшим от града фермерам
Правительство Армении может оказать содействие пострадавшим от града фермерам Армавирской области, но не компенсировать ущерб. Об этом заявил сегодня премьер-министр Армении Тигран Саркисян, отвечая на вопрос депутата парламента Армении Заруи Постанджян.
«Правительство может оказать содействие в виде семян, удобрений, но речи о финансовом возмещении ущерба не может быть и речи», - сказал Т.Саркисян.
По словам премьера, сегодня вице-премьер Армен Геворкян и министр сельского хозяйства Серго Карапетян посетили Армавирскую область для ознакомления с существующими проблемами. Т.Саркисян заявил, что в области проводятся все необходимые работы, чтобы уточнить объем ущерба и объем необходимого содействия.
Пострадавшие от града фермеры Армавирской области сегодня вновь перекрыли автотрассу Армавир-Ереван. Они также намерены пешком отправиться в Ереван, и потребовать возмещения ущерба.