«Կառավարության ծրագրի ներկայացումը ԱԺ-ում վերածվում է ձևական գործընթացի»
Կառավարությունը տիպիկ դրսրևորումն է վերարտադրվող իշխանության: Չի փոխվում ո՛չ կառավարությունը, ո՛չ էլ վերարտադրվող իշխանությունը: ԱԺ հայտարարությունների ժամին այս մասին ասաց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
«Կառավարության ծրագրի ներկայացումը ԱԺ-ում վերածվում է ընթացակարգով նախատեսված ձևական գործընթացի, ինչպես այս իշխանությունների օրոք ցանկացած գործընթաց»,- ասաց Ա. Ռուստամյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ ՀՅԴ պատգամավորը նշեց, որ կառավարություն-ԱԺ ձևական հարաբերությունները կառավարությանը թույլ են տալու խուսափել թե' պատասխատավությունից, թե' ներկայանալ որպես ժամանակների ամենահաջողված կառավարություն:
«Իսկ եթե ժողովուրդը ցանկանում է հաջողված պայքար մղել, ապա պետք է սթափվի, համախմբվի և օր առաջ պայքարի այս միահեծան և ինքնաբավ իշխանություններից ազատվելու համար»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Ռուստամյանը:

Представление программы правительства в НС становится формальным процессом
Правительство Армении – это типичное проявление воспроизводства власти: не меняются ни правительство, ни воспроизводимая власть. Об этом заявил сегодня в парламенте Армении глава фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян.
«Представление программы правительства в Национальном Собрании превращается в предусмотренный процедурой формальный процесс, как и любой процесс при этой власти», - сказал А.Рустамян.
Депутат АРФД отметил, что формальные отношения между правительством и парламентом позволяют исполнительной власти как избегать ответственности, так и представлять себя как одно из самых успешных правительств своего времени.
По словам А. Рустамяна, если народ желает добиться успеха, то должен протрезветь, объединиться и заранее начать борьбу с этим обсуживающим собственные интересы правительством.