«Կառավարության ծրագրի ներկայացումը ԱԺ-ում վերածվում է ձևական գործընթացի»
Կառավարությունը տիպիկ դրսրևորումն է վերարտադրվող իշխանության: Չի փոխվում ո՛չ կառավարությունը, ո՛չ էլ վերարտադրվող իշխանությունը: ԱԺ հայտարարությունների ժամին այս մասին ասաց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
«Կառավարության ծրագրի ներկայացումը ԱԺ-ում վերածվում է ընթացակարգով նախատեսված ձևական գործընթացի, ինչպես այս իշխանությունների օրոք ցանկացած գործընթաց»,- ասաց Ա. Ռուստամյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ ՀՅԴ պատգամավորը նշեց, որ կառավարություն-ԱԺ ձևական հարաբերությունները կառավարությանը թույլ են տալու խուսափել թե' պատասխատավությունից, թե' ներկայանալ որպես ժամանակների ամենահաջողված կառավարություն:
«Իսկ եթե ժողովուրդը ցանկանում է հաջողված պայքար մղել, ապա պետք է սթափվի, համախմբվի և օր առաջ պայքարի այս միահեծան և ինքնաբավ իշխանություններից ազատվելու համար»,- եզրափակեց խոսքը Ա. Ռուստամյանը:

“Presentation of government program in NA becomes a formal process”
The Armenian government is a typical manifestation of the authorities’ reproduction: neither the government nor the reproduced authorities change, the head of ARFD faction Armen Rustamian said in the parliament today.
“The presentation of the government program in the National Assembly is becoming a formal process in line with the procedure, like any other process under this government,” Rustamian noted.
In his words, the formal relations between the government and parliament allow the executive body to avoid responsibility and also to present itself as one of the most successful governments of its time.
Rustamian said that if the people want to achieve success, they should become sober, unite and start in advance a struggle against the government that serves its own interests.