Երևանում տրանսպորտը չի թանկանա
Երևանում տրանսպորտը չի թանկանա: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
«Նման հարց չի քննարկվել, որովհետև այդպիսի հայտ չենք ստացել, և նման հարց քննարկելու որևէ հիմք չկա: Իսկ թե ինչ են գրում սոցիալական ցանցերը, դա ես չեմ կարող պատասխանել: Նման հարց ոչ բարձրացվել է, ոչ քննարկվել, որովհետև մենք պաշտոնական ոչինչ չունենք ոչ գազի գնի, ոչ էլ այլնի վերաբերյալ»,-ասաց Հ. Նավասարդյանը:
Հիշեցնենք, որ Ֆեյսբուքյան օգտատերերից մեկը քիչ առաջ հետևյալ հաղորդագրությունն էր տարածել. «ՇՏԱՊ: Ժողովուրդ հենց նոր երթուղայինում վարորդը հայտարարեց, որ հունիսի 1-ից երթուղային տրանսպորտի գինը բարձրանալու է ` միկրոավտոբուսները 200 դր, իսկ ավտոբուսները 150 դրամ»:

Yerevan public transport fares not to increase
Public transport fares will not increase in Yerevan, Head of Yerevan Municipality’s Transport Department Henrik Navasardian told the correspondent of Aysor.am.
“No such issue has been discussed because a respective bid was not submitted. There are no grounds to discuss this issue. I cannot respond to what social network write. Such an issue has not been raised or discussed because we did not receive official information about gas price,” H. Navasardian said.
We would remind you that a Facebook user wrote today: “Folks, a minibus driver has just announced that starting from June 1, transport fares will increase: minibus fare will be 200 AMD, bus fares – 150 AMD”.