Արմավիրի մարզում 50 նոր հակակարկտային կայան կկառուցվի
Արմավիրի մարզի կարկուտից տուժած 22 համայնքերի հողի, ջրի վարձավճարները վաճարելու է կառավարությունը: Այս համայնքներում բերքը վնասվել է հարյուր, իսկ մյուս համայքներում՝ 20-50 տոկոսով: Այսօր կառավարությունում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգարան Սարգսյանը:
Գործադիրի ղեկավարը նշեց, որ առևտարյին բանկերը անհատական մոտեցում են ցուցաբերելու յուրաքնաչյուր վարկակռուին, կլինի նաև սոցիալական աջակցություն:
Տ. Սարգսյանը փոխանցեց, որ նախատեսում են կառուցել ևս 50 հակակարկտային կայան, մարզի մանսավոր կայանները ևս միանալու են ընդհանուր ցանցին, որպեսզի կարողնանա ներդաշնակ աշխատել: 350 մլն դրամ կտարամդրվի կայանների կառուցման համար:
Գյուղացիների արտարժութային վարկերը բանկերը կփոխարինեն դրամայինի, որի համար կառավարությունը միջոցներ կտրամադրի ԿԲ-ին:

50 anti-hail devices to be installed in Armavir province
The government will pay for use of land and irrigation water in 22 communities of Armavir province hit by the recent hailstorm, Prime Minister Tigran Sargsyan announced today. According to him, in those 22 communities the crops were destroyed, while crops in some communities were damaged by 20-50%.
Tigran Sargsyan said that banks will use an individual approach to each farmer who received a loan. Social assistance will be provided as well. 50 anti-hail devices will be installed in Armavir province; private stations will also be connected to the network. 350 million AMD will be allocated for this work.