Արմավիրի մարզում 50 նոր հակակարկտային կայան կկառուցվի
Արմավիրի մարզի կարկուտից տուժած 22 համայնքերի հողի, ջրի վարձավճարները վաճարելու է կառավարությունը: Այս համայնքներում բերքը վնասվել է հարյուր, իսկ մյուս համայքներում՝ 20-50 տոկոսով: Այսօր կառավարությունում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Տիգարան Սարգսյանը:
Գործադիրի ղեկավարը նշեց, որ առևտարյին բանկերը անհատական մոտեցում են ցուցաբերելու յուրաքնաչյուր վարկակռուին, կլինի նաև սոցիալական աջակցություն:
Տ. Սարգսյանը փոխանցեց, որ նախատեսում են կառուցել ևս 50 հակակարկտային կայան, մարզի մանսավոր կայանները ևս միանալու են ընդհանուր ցանցին, որպեսզի կարողնանա ներդաշնակ աշխատել: 350 մլն դրամ կտարամդրվի կայանների կառուցման համար:
Գյուղացիների արտարժութային վարկերը բանկերը կփոխարինեն դրամայինի, որի համար կառավարությունը միջոցներ կտրամադրի ԿԲ-ին:

В Армавирской области будут построены 50 противоградовых установок
Выплаты за использование земли и оросительной воды в пострадавших от града 22 общинах Армавирской области покроет правительство, заявил сегодня премьер-министр Армении Тигран Саркисян. По его словам, в данных общинах урожай пострадал на 100%, в некоторых общинах – на 20-50%.
Т.Саркисян также отметил, что банки проявят индивидуальный подход к каждому фермеру-кредитору, будет также оказано социальное содействие. Премьер-министр проинформировал, что в Армавирской области будут построены 50 противоградовых установок, частные станции области будут присоединены к общей сети. Для этих целей будет выделено 350 млн. драмов.