Անդրիաս Ղուկասյանը պատրաստվում է հեղափոխության
Հայտնի հացադուլավոր, նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը նույնիսկ չի էլ փորձել դիմել Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատուն` արքայազն Չարլզին հանդիպելու նպատակով: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ինքը` Ա. Ղուկասյանը:
Նշենք, որ այսօր մամուլում հրապարակում կար, ըստ որի, Ղուկասյանը փորձել է դեսպանատան միջոցով հանդիպել արքայազն Չարլզին և լուծել իր կողմից նախատեսված կուսակցություն ստեղծելու ֆինանսական խնդիրները:
Նա հերքեց հրապարակումը` նշելով որ նույնիսկ հանդիպելու ցանկություն չի ունեցել, քանի որ, ինչպես ինքն ասաց, «զբաղված է եղել ուրիշ` ավելի կարևոր բաներով»:
Հարցին, թե ո՞րն է իր «կարևոր զբաղմունքը» Ա. Ղուկասյանը նշեց, որ պատրաստվում է հեղափոխության:
«Հայաստանում պետք է տեղի ունենա հեղափոխություն, և յուրաքանչյուր քաղաքական գործիչ պետք է զբաղվի այդ հարցով, և ես իմ պարտքն եմ համարում անել այն, ինչ ինձանից կախված է»,- ասաց Անդրիաս Ղուկասյանը և հավելեց, թե շարժման հանդիպումները չեն մտնում իր քաղաքական օրակարգի մեջ:
Ինչ վերաբերում է իր կողմից նախատեսված կուսակցության ստեղծմանը, նախկին թեկնածուն չցանկացավ մանրամասնել` պատճառաբանելով, թե հետագայում կասի:

Andrias Ghukasian prepares for revolution
Former presidential candidate Andrias Ghukasian did not ask the British embassy in Yerevan to organize a meeting with HRH Prince Charles. Andrias Ghukasian himself told this to Ayosor.am.
We would remind you that there was a press report today that Ghukasian has tried to meet with Prince Charles to solve his financial problems related to the foundation of a new party.
Ghukasian refuted the information, saying that he didn’t even had a desire to meet with the Prince of Wales, because he is now busy with other, more important problems. He added that he is preparing for a revolution.
“A revolution should take place in Armenia. Each political figure should deal with this issue. I consider it to be my duty to do everything possible,” Ghukasian stated.
As regards the foundation of his party, the former presidential candidate refused to give details, saying that he will do it later.