ՊՆ. Խոզի միս մատակարարող ընկերությունը որևէ պաշտոնյայի հետ կապ չունի
Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել, որով պատասխանել է իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցի՝ «Ուրվագիծ» հաղորդաշարում ՊՆ-ի հասցեին հնչեցրած մի շարք քննադատությունների.
«Արթուր Սաքունցի կողմից 22.05.2013 թ. «Ուրվագիծ» հաղորդման ընթացքում հնչեցված այն պնդմանը թե ՀՀ ՊՆ-ին խոզի մսի մատակարարման մրցույթը հաղթել է զինդատախազի հետ առնչություն ունեցող կազմակերպություն պատասխանում են: Այս հարցով արդեն մի քանի անգամ է մեզ դիմում են տարբեր լրատվամիջոցներ: Նման շահարկումներ պարբերար տեղ են գտնում մատակարարման մրցույթների անցկացման ժամանակ: ՀՀ ՊՆ կարիքների համար խոզի մսի 2013թ մատակարարման մրցույթը անցկացվել է գնումների մասին օրենսդրության համաձայն: Նշված մրցույթին մասնակցելու համար գնումների աջակցման կենտրոն ՊՈԱԿ-ի կողմից որակավորված թվով 274 կազմակերպության ուղարկվել է գնային առաջարկ ներկայացնելու հարցում, որին արձագանքել են և գնային առաջարկ են ներկայացրել 9 կազմակերպություն: Գնահատող հանձնաժողովի կողմից հաղթող է ճանաչվել ամենաէժան գին առաջարկած «Էլիտ կապիտալ» ՍՊԸ կազմակերպությունը, որի հետ կնքվել է մատակարարման պայմանագիր: Այդ ընկերությունը, որևիցե պաշտոնյայի հետ մեր տեղեկություններով կապ չունի:
Ինչ վերաբերվում է պարոն Ա.Սաքունցի պնդմանը, ապա իր նշած տեսակետը համընկնում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 29-րդ գլխով (պետական ծառայության դեմ ուղղված հանցագործությաններ) սահմանված արարքներին, ուստի հորդորում ենք նրան, իր մոտ նման փաստերի առկայության դեպքում դիմել իրավապահ մարմինններն»:

Компания-поставщик свинины не связана с каким-либо должностным лицом
Пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей страничке в социальной сети Facebook оставил запись, в котором ответил на критику, озвученную в адрес Минобороны правозащитником Артуром Сакунцем в эфире телепередачи «Урвагиц»:
«В связи с озвученным Артуром Сакунцем утверждением в эфире телепередачи „Урвагиц” 22.05.2013 г. о том, что тендер на поставку свинины Министерству обороны Армении выиграла организация, связанная с именем военного прокурора, отмечу, что по этому вопросу к нам уже неоднократно обращались представители различных СМИ. Подобного рода спекуляции периодически происходят при проведении тендеров на поставку. Тендер на поставку свинины для нужд Министерства обороны в 2013 году проводился в соответствии с законодательством о закупках. Получившим от ГНКО «Центр содействия закупкам» лицензию 274 организациям, для участия в тендере были отправлены заявки на представление ценовых предложений, однако откликнулись и представили ценовое предложение лишь 9. Комиссия признала победителем ООО «Элит капитал», предложившее самую низкую цену, с которым был заключен договор о поставке. Эта компания, по нашим сведениям, не связана с каким-либо должностным лицом.
Что касается утверждения Артура Сакунца о том, что озвученное им мнение совпадает с поступком, предусмотренным 29-й главой УК Армении (преступления против государственной службы), то мы призываем его в случае наличия у него подобных фактов обратиться в правоохранительные органы».