4 մլն Ալիկ Պետրոսյանից, 244 000` Հասմիկ Պողոսյանից՝ կարկտահարված գյուղերին
«Բնական աղետներից տուժած գյուղացիներին օգնության» հիմնադրամի հաշվեհամարներին առավոտից բարերարներից, բարձրաստիճան պաշտոնյաներից ու անհատ քաղաքացիներից փոխանցումներ են ստացվում: Այդպես, այս պահի դրությամբ փոխանցում է կատարել Տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը` 300 հազար դրամ, Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը` 244 հազար դրամ, «ՄԱՊ» սեփականատեր Ալիկ Պետրոսյանը` 4 մլն դրամ, Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանը փոխանցել է 150 հազար դրամ, քաղաքացի Էդգար Ղազարյանը 50 հազար դրամ և այլք: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ֆոնդի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նշենք, որ ֆոնդին գումար փոխանցել խոստացել են կառավարության գրեթե բոլոր անդամները, ԱԺ պատգամավորները, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը և ՀՀ Ոստիկանությունը: Այս կառույցն, ի դեպ, անգամ հնչեցրել էր փոխանցվող գումարի չափը` 11 մլն դրամ:
Հիշեցնենք, որ ֆոնդը կգործի մինչև օգոստոսի 1-ը, իսկ հավաքագրված ողջ գումարը հավասարապես կբաշխվի կարկուտից տուժած 12 հազար ընտանիքների միջև:

Армянские чиновники и граждане уже перечисляют средства в Фонд поддержки
Фонд поддержки пострадавшим от града фермерам Армавирской области сегодня в утра получает перечисления от высокопоставленных должностных лиц, благотворителей и частных граждан. На данный момент от министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна поступило перечисление в размере 300 тысяч драмов, от министра культуры Асмик Погосян – 244 тысяч драмов, владельца ЗАО «МАП» Алексана Петросяна – 4 млн. драмов, от губернатора Лорийской области Артура Налбандяна – 150 тысяч драмов, от гражданина Эдварда Казаряна – 50 тысяч драмов. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщили в пресс-службе фонда.
Отметим, что премьер-министр и члены правительства Армении, главы органов при правительстве Армении и губернаторы, спикер парламента Армении и депутаты обещали перечислить суммы из своих личных средств в фонд поддержки пострадавшим от града фермерам Армавирской области. Полиция Армении перечислит в поддержку фермерам сумму в размере 11 млн. драмов.
Напомним, Фонд поддержки пострадавшим от града фермерам будет действовать до 1 августа, а вся собранная сумма будет распределена между 12 тысячами семей, пострадавших от града.