«Իշխանությունները փիս կուրտիզանուհու նման են, ում տեսել` խոստացել են»
«Իշխանությունները փիս կուրտիզանուհու նման են, ում տեսել` խոստացել են, իսկ հիմա չգիտեն ումից սկսեն»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով ներքաղաքական զարգացումների մասին, նման կարծիք հայտնեց ՀԱԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
Խոսելով հետագա անելիքների մասին` Գ. Եղիազարյանը նշեց, որ ճանապարհ անցած որոշ ընկերների հետ կմիավորվեն և կկազմեն մեկ բռնունցք. «Մենք անդունդի եզրին ենք և այդ անդունդից մեզ փրկողներից մեկը կարող է լինել Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Մենք կառաջարկենք բոլոր այն ուժերին, ովքեր դեմ են այս իշխանություններին, միավորվեն և հանդես գան միևնույն դրոշի տակ»:
Գ. Եղիազարյանը համախմբման կոչ արեց. «Եկեք անցկացնենք օրինական ընտրություններ, ընտրենք երկրի նախագահ, ով պատասխան կտա զոհված երեխայի և աղքատ մարդու համար: Մինչև չլինի ընտրված նախագահ, մենք կլինենք այս վիճակում»:

Yeghiazarian: Situation will change when we have an elected president
“These authorities are like a courtesan who gave promises to everyone and now does not know with whom to begin,” member of Armenian National Congress (HAK) Gurgen Yeghiazarian said at a meeting with journalists today, when discussing the domestic political situation.
Speaking about further actions, he noted he is going to unite with some friends for the further struggle. “We are on the brink of a precipice and Levon Ter-Petrosian can be one of those capable of rescuing us from the precipice. We propose that all forces that are against these authorities should unite and act under the same flag,” G. Yeghiazarian said.
He called for unification. “Let’s hold legal elections and elect a president who will be responsible for the poor citizens and the children killed. The situation will change only when we have an elected president”.