Սեյրան Օհանյանն այսօր կհանդիպի ազատամարտիկների հետ
Այսօր Հայաստանի Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպելու է ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանի ղեկավարած հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ մամուլի խոնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Նախարարը ավելի վաղ հանդիպել է ազատամարտիկներին ու կարող եմ ասել, որ համաձայն է ու ստորագրում է նրանց բոլոր պահանջների տակ: Այսօրվա հանդիպումն ուղղված է որոշակի հարցեր հստակեցնելուն ու կարգավորելուն»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մայիսի 10-ին ազատամարտիկ Վոլոդյա Ավետիսյանն իր մի խումբ ընկերների հետ նստացույց էր հայտարարել Երևանի Ազատության հրապարակում` պահանջելով պահեստազորի սպաների ու ազատամարտիկների կենսաթոշակային համակարգի վերանայում: Ավելի ուշ, իր և ընկերների իրավունքները պաշտպանելու համար Վոլոդյա Ավետիսյանը ստեղծել էր հասարակական կազմակերպություն:

Defense minister to meet with Karabakh war veterans
Armenian Defense Minister Seyran Ohanian will meet today with members of the NGO led by Karabakh war veteran Volodya Avetisian, Aysor.am was informed by the Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian.
“The minister earlier met with the veterans. I should say he agrees with their demands. A number of issues will be clarified and resolved at today’s meeting”, A. Hovhannisian said.
We would remind you that on May 10 Volodya Avetisian along with a group of veterans held a sit-down protest, demanding that pensions of retired officers and Karabakh war veterans should be reviewed.