Արցախի նախագահը ԱԻՆ-ում դիտել է ցուցադրական ուսումնավարժությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարություն և ծանոթացել գերատեսչության աշխատանքներին, տեխնիկական հագեցվածությանը, ինչպես նաև դիտել ցուցադրական ուսումնավարժությունները:
Այնուհետև տեղի է ունեցել Նախագահ Սահակյանի հանդիպումը արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի և նախարարության ղեկավար կազմի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական Արմեն Իսագուլովը, փրկարար ծառայության տնօրեն Արթուր Հարությունյանը, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների համապատասխան կառույցների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել այդ ոլորտում համագործակցության համար` ընդգծելով առկա դրական դինամիկան:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian visited today Armenia’s Ministry of Emergency Situations. He familiarized himself with the activities and equipment of the ministry, according to the press service of the NKR president.
A meeting of Bako Sahakian with Minister of Emergency Situations Armen Yeritsian and senior personnel of the ministry was then held.
Issues related to cooperation between the respective departments of two Armenian states were discussed at the meeting, in which the NKR president’s advisor Armen Isagulov and Director of the Rescue Service Arthur Harutyunian participated.