Բակո Սահակյանը դիտել է Շեխեր գյուղում կազմակերպված վոլեյբոլի մրցաշարը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Մարտունու շրջանի Շեխեր գյուղ և դիտել այնտեղ կազմակերպված վոլեյբոլի մրցաշարը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է հանրապետության գյուղական բնակավայրերում նման միջոցառումների կազմակերպումը` հավելելով, որ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի զարգացումը հանդիսանում է մատաղ սերնդի դաստիարակության առանցքային բաղադրամասերից մեկը: Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել ֆրանսահայ բարերար Կարպիս Նիկողոսյանին` միջոցառմանն աջակցելու համար:
Նախագահին ուղեկցում էին ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорного Карабаха посетил село Шехер
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Шехер Мартунинского района и присутствовал на соревновании по волейболу.
Как сообщили в пресс-службе президента, Б.Саакян отметил важность организации подобных мероприятий в сельских местностях, добавив, что развитие физической культуры и спорта является одним из ключевых составляющих воспитания подрастающего поколения.
Глава государства выразил признательность французскому благотворителю армянского происхождения Карпису Никогосяну за содействие мероприятию.
Президента сопровождали председатель Государственного комитета спорта Размик Овсепян, другие должностные лица.