Բակո Սահակյանն ընդունել է չեխ խորհրդարանականներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Չեխիայից ժամանած մի խումբ խորհրդարանականների: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ ԱԺ փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, քննարկվել են Արցախ-Չեխիա փոխհարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել խորհրդարանների միջև կապերի հաստատմանը:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախը շահագրգռված է Չեխիայի հետ հարաբերությունների հաստատման և զարգացման մեջ` հավելելով, որ այն օգտակար կլինի երկու պետությունների համար:

Czech parliamentarians visit Nagorno Karabakh
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today a group of parliamentarians from the Czech Republic.
The press service of NKR president reported that issues concerning relations between Nagorno Karabakh and the Czech Republic were discussed at the meeting, with special attention being paid to the establishment of links between the parliaments of the two countries.
Bako Sahakian said the NKR is interested in establishing and developing relations with the Czech Republic, adding that both countries would benefit from it.