Նախագահը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նիստին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը, ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը, ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովը:
Օրակարգի հարցերի շրջանակում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկ անվտանգության և տեղական ինքնակառավարման ինստիտուցիոնալ ամրապնդման հարցերը:

Президент Армении созвал заседание Совета нацбезопасности
Президент Армении, председатель Совета национальной безопасности Армении Серж Саргсян созвал сегодня заседание Совета национальной безопасности.
Как сообщили в пресс-службе президента, на заседании присутствовали премьер-министр республики, председатель Конституционного суда, вице-премьер, секретарь Совета национальной безопасности, руководитель аппарата президента, директор Службы национальной безопасности, начальник полиции, начальник Главного штаба ВС Армении.
На заседании были обсуждены вопросы институционального укрепления энергетической безопасности и местного самоуправления Армении.