Նախագահը հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նիստին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը, ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը, ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովը:
Օրակարգի հարցերի շրջանակում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկ անվտանգության և տեղական ինքնակառավարման ինստիտուցիոնալ ամրապնդման հարցերը:

Armenian President, Chairman of the National Security Council of Armenia Serzh Sargsyan convened today a sitting of the National Security Council.
According to the presidential press service, the sitting was attended by the prime minister, the chairman of the Constitutional Court, the deputy prime minister, the secretary of the National Security Council, the chief of the Presidential Staff, the director of the National Security Service, the police chief, and the chief of the Armed Forces of Armenia.
Issues of energy security and institutional strengthening of local government bodies were discussed at the sitting.