Արայիկ Բուդաղյանը շոկի մեջ է. Գորիսյան վենդետտա չի լինելու
Գնդապետ Արտակ Բուդաղյանի մորաքրոջ տղաները` Աշոտ և Ալիկ Միրոզյանները Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում բացառեցին այն տեղեկությունները, որ Արայիկ Բուդաղյանը պատրաստվում է վրեժխնդիր լինել Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանից:
Նրանք նաև հերքեցին այն տեղեկությունները, որ այսօր Գորիսում Ա. Բուդաղյանի կողմից կազմակերպվել է հավաք, որին որոշվելու է Ս. Խաչատրյանի «ապագան»: «Մեղավորները անպայման պատիժ կկրեն»,-ասաց Ա. Միրզոյանը:
Հարցին` իսկ ճիշտ է, որ Արայիկ Բուդաղյանը հանդիպել է ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին, Ա. Միրոզյանը նշեց, որ նման բան իրեն հայտնի չէ, նրան դիմավորել է վարորդը, ով էլ նրան տարել է տուն:
«Տեղեկություններ են տարածում, որ իբր նա խոշոր գործարար է, և այլն, սակայն նման բան չկա: Նա վերջին տարիներին աշխատում է Մոսկվայում, դեպքից մեկ ժամ հետո իմացել է դրա մասին ու եկել Հայաստան: Հիմա նա շոկային վիճակում է, իր միակ մտահոգությունը ծնողների, եղբոր առողջությունն է, այլ բանի մասին չենք խոսել, չնայած ամբողջ օրը միասին ենք»,-ասաց նա:
Հարցին` իսկ ինչպիսին էին հարաբերությունները Բուդաղյանների և Խաչատրյանների միջև, Աշոտ Միրզոյանը նշեց, որ երբևէ թշնամության մասին չի լսել, սակայն չբացառեց, որ լարվածություն եղել է: Ալիկ Միրզոյանը նշեց, որ իրենց միջև հարաբերություններ որպես այդպիսին չեն եղել:
Նա նաև հերքեց այն տեղեկատվությունը, որ Ա. Բուդաղյանի հայրը կաթված է ստացել, Ա Միրզոյանը նշեց, որ երեկ միասին են եղել և նման բան չկա:

Араик Будагян в шоковом состоянии. Вендетты в Горисе не будет
Двоюродные братья раненного в ходе инцидента у дома экс-губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна полковника Артака Будагяна – Ашот и Алик Мирзояны – в интервью Aysor.am опровергли сведения о том, будто Араик Будагян намерен отомстить бывшему губернатору.
Братья Мирзояны опровергли также слухи о том, будто сегодня в Горисе Араик Будагян организовал собрание, на котором была решена участь С.Хачатряна. «Виновные непременно будут наказаны», - выразил уверенность Алик Мирзоян.
На вопрос, действительно ли Араик Будагян встречался с начальником Полиции Армении Владимиром Гаспаряном, А.Мирзоян ответил, что об этом ему ничего не известно, А.Будагяна встречал по прибытии из Москвы водитель, который и повез его домой.
«Распространяются сведения о том, будто он крупный предприниматель и прочее, однако ничего подобного нет. Он в последние годы работал в Москве, через час после инцидента узнал обо всем и приехал в Армению. Сейчас он в шоковом состоянии. Единственное, что его заботит, – это состояние здоровья брата и родители. Ни о чем другом мы не говорили, хотя весь день провели вместе», - рассказал А.Мирзоян.
Ашот Мирзоян в свою очередь отметил, что ни о каких враждебных отношениях между Будагянами и Хачатрянами он не слышал, однако и не исключил, что напряженность была. Алик Мирзоян же добавил, что отношений как таковых и не было.
Братья опровергли также информацию о том, что отец А.Будагяна получил инсульт. Родственники сообщили, что вчера они провели день вместе, и ничего подобного не было.