Սեյրան Օհանյանն այցելեց հոսիպիտալ, տեսակցեց Բուդաղյանին
Քիչ առաջ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ ու տեսակցել է հոսպիտալում բուժում ստացող գնդապետ Արտակ Բուդաղյանին, Նոյեմբերյանի զորամասում վիրավորված Հրաչ Սարգսյանին ու մյուս զինծառայողներին: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանից:
«Նախարարն այցելեց մեր բանակի լավագույն հրամանատարներից մեկին` Արտակ Բուդաղյանին: Խոսեցին, առողջական վիճակի մասին հարցրեց: Նախարարը զրուցեց նաև Նոյեմբերյանում վիրավորված Հրաչ Սարգսյանի ծնողների հետ ու խոստացավ հնարավոր բոլոր միջոցներով աջակցել ընտանիքին»,- Aysor.am-ին ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ այս օրերի ընթացքում ՊՆ Սեյրան Օհանյանը բացակայում էր հանրապետությունից, քանի որ Մինսկում մասնակցում էր ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդակցությանը: Նախարարը հանրապետություն է վերադարձել ժամեր առաջ:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanian visited today Colonel Artak Budaghian, soldier Hrachia Sargsyan who was wounded in Noyemberian military unit, and other servicemen in the Central Military Hospital, Aysor.am was informed by Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian.
“The minister visited Artak Budaghian who is one of the best commanders of our army. He talked to Budaghian and asked about his health. Seyran Ohanian also had a talk with Hrachia Sargsyan’s parents. He promised to assist his family,” A. Hovhannisian said.
It should be mentioned that Seyran Ohanian has returned to Yerevan today. He was participating in a meeting of the Council of Defense Ministers of CIS states in Minsk.