Սեյրան Օհանյանն այցելեց հոսիպիտալ, տեսակցեց Բուդաղյանին
Քիչ առաջ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ ու տեսակցել է հոսպիտալում բուժում ստացող գնդապետ Արտակ Բուդաղյանին, Նոյեմբերյանի զորամասում վիրավորված Հրաչ Սարգսյանին ու մյուս զինծառայողներին: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանից:
«Նախարարն այցելեց մեր բանակի լավագույն հրամանատարներից մեկին` Արտակ Բուդաղյանին: Խոսեցին, առողջական վիճակի մասին հարցրեց: Նախարարը զրուցեց նաև Նոյեմբերյանում վիրավորված Հրաչ Սարգսյանի ծնողների հետ ու խոստացավ հնարավոր բոլոր միջոցներով աջակցել ընտանիքին»,- Aysor.am-ին ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ այս օրերի ընթացքում ՊՆ Սեյրան Օհանյանը բացակայում էր հանրապետությունից, քանի որ Մինսկում մասնակցում էր ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդակցությանը: Նախարարը հանրապետություն է վերադարձել ժամեր առաջ:

Министр обороны Армении Сейран Оганян навестил Артака Будагяна
Министр обороны Армении Сейран Оганян навестил сегодня в Центральном военном госпитале полковника Артака Будагяна, раненного в воинской части Ноемберяна Грачья Саркисяна и других военнослужащих. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Арцрун Ованнисян.
«Министр навестил одного из лучших командиров нашей армии – Артака Будагяна. Побеседовал с ним, поинтересовался состоянием его здоровья. Сейран Оганян поговорил также с родителями раненного Грачья Саркисяна и пообещал оказать всяческое содействие его семье», - сказал корреспонденту Aysor.am Арцрун Ованнисян.
Отметим, что глава оборонного ведомства Сейран Оганян отсутствовал из республики. Министр обороны Армении участвовал в заседании Совета министров обороны государств-участников СНГ в Минске. Сейран Оганян лишь сегодня вернулся в Ереван.