Շիրակում, Լոռիում և Տավուշում կարկուտի հավանականություն կա
Հունիսի 7-10-ը երեկոյան ժամերին հատկապես Շիրակում, Լոռիում և Տավուշում սպասվում են հորդառատ, ամպրոպային բնույթի անձրևներ, հնարավոր է նաև կարկուտ:
ՀՀ տարածքում հունիսի 7-11-ը շրջանների զգալի մասում գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` արևմտյան 2-7 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 7-ի ցերեկը և 8-ի գիշերը կնվազի 4-6 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 7-11-ը գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ: Այս մասին հաղորդում են ԱԻՆ «Հայպետհիդրոմետ» ծառայությունից:

Hail expected in Shirak, Lori and Tavush provinces on June 7-10
Heavy rain has been forecast in Shirak, Lori, and Tavush provinces on June 7-10 at night, hail is also possible, according to Hydro Meteorological Service of the Ministry of Emergency Situation.
Brief showers and thunderstorms are expected in most regions of the country on June 1-11. Winds could reach 2-7 meters per second, 15-20 mps during a thunderstorm. Temperatures will drop by 4-6 degrees on June 7 and on the night of June 8.
Scattered showers are expected in Yerevan on June 7-11, mostly at night. Winds will be around 15-20 mps.