«Նոյեմբերյանի զորամասի հրամանատարական կազմից մի շարք անդամներ պատժվել են»
Նոյեմբերյանի N զորամասում կատարված դեպքերի հետրևանքով ձերբակալված սպաներ չկան: Այս մասին պաշտոնավարման երկրորդ շրջանի 50-րդ օրն առաջնագծում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Պատժվի են ենթարկվել զորամասի հրամանատարական կազմից մի շարք անդամներ, այդ թվում և հրամանատարը»,- ասաց նախարարը:
«Մեր սպաներն այնպիսի խնդիրներ են լուծում, որ գնահատելի է ամեն բան»,- ասաց Ս. Օհանյանը:
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն էլ ասաց, որ Նոյեմբերյանի զորամասում կատարվածն իրավիճակային միջադեպ էր: Միևնույն ժամանակ գեներալ-լեյտենանտն ասաց, որ նման դեպքերի նզավում է նկատվում:

С.Оганян: Командир воинской части Ноемберяна наказан
В связи с произошедшим в одной из воинских частей Ноемберяна инцидентом арестованных офицеров нет. Об этом заявил сегодня журналистам в ходе брифинга в рамках визита в военную часть Ноемберяна министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Наказан ряд членов командирского состава воинской части, в том числе и командир», - сказал министр.
«Наши офицеры решают такие задачи, что все это нужно ценить», - сказал С.Оганян.
Начальник оперативного управления Главного штаба ВС Армении, генерал-майор Артак Давтян в свою очередь отметил, что произошедшее в воинской части Ноемберяна является ситуационным инцидентом. При этом генерал-лейтенант заявил, что в армии наблюдается сокращение подобных случаев.