Գագիկ Ջհանգիրյանին կանչել են հարցաքննության
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության լրատվական բաժնի տեղեկացմամբ` Գորիսում Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի առանձնատան մոտ կատարված դեպքերի առնչությամբ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Ջհանգիրյանին կանչել են հարցաքննության.
««Չորրորդ Ինքնիշխանություն» թերթի 11.06.2013թ. համարում «Վիրավորների թիվը երկուսից ավելի է» վերտառությամբ հոդվածում հրապարակվել է «Civilnet» ինտերնետային հեռուստաընկերության տաղավարում ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Ջհանգիրյանի խոսքերը, որում վերջինս` անդրադառնալով 2013թ. հունիսի 1-ին Սյունիքի նախկին մարզպետ Ս.Խաչատրյանի առանձնատան մոտ կատարված հանցագործությանը, հայտարարել է.
«Տեղի է ունեցել ծանրագույն հանցագործություն: Մեկը սպանվել է, բանակի սպան, հրամանատարը ծանր վիրավորվել են: Էլի վիրավոր կա: Ես վստահ եմ, որ էդ երկուսը չեն վիրավորվել: Իմ տեղեկություններով` վիրավորների թիվն ավելի շատ է»:
Գ.Ջհանգիրյանի կողմից ներկայացրած տեղեկատվության աղբյուրը և դրա ճշմարտացիությունը ստուգելու համար ՀՀ ՊՆ ՔԾ ՀԿԳ քննչական բաժնի վարույթում քննվող քրեական գործով քննիչի կողմից ծանուցագիր է ուղարկվել Գ.Ջհանգիրյանին` 13.06.2013թ. ժամը 10:00-ին ՀՀ ՊՆ ՔԾ ՀԿԳ քննչական բաժին կանչելու և գործով որպես վկա հարցաքննելու համար»:

Deputy of the opposition Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction Gagik Jangirian was summoned for questioning as part of the investigation into the murder near the house of Syunik regional governor.
The Investigation Service of Armenian Defense Ministry said Gagik Jangiaian earlier stated during a live program on Civilnet television channel that the June 1 shootout outside the governor’s house left not two, but far more people injured. “A grave crime was committed. One man was killed. An army officer was wounded, and yet another person received wounds. I am convinced that far more people were wounded,” Gagik Jangirian noted.
The Investigation Service has summoned Jangirian for questioning to clarify the source and veracity of the information provided by him.