Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է ՌԴ Նախագահին և եղբայրական ռուս ժողովրդին առաջիկա պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ: ՀՀ Նախագահը մաղթել է գործընկերոջը քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ եղբայրական ռուս ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:
Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են ռազմավարական դաշնակից պետությունների միջև հարաբերությունների խորացմանն ու բոլոր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Armenian President Serzh Sargsyan today had a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin. He congratulated Putin on Russia Day, the national holiday celebrated in Russia on June 12.
Serzh Sargsyan wished good health and success to Vladimir Putin and peace and prosperity to the Russian people, the Armenian president’s press service said.
The two presidents discussed issues related to the deepening of relations between two strategic partners – Armenia and Russia and the promotion of their cooperation in all the spheres.