Նախարարը չհիշեց, թե երբ է ստորագրվել գազի գնի փոփոխման պայմանագիրը
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ չկարողացավ ոչ մի կերպ հիշել և պատասխանել ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանի հարցի, թե ե՞րբ է ստորագրվել գազի գնի փոփոխման մասին հայ-ռուսական պայմանագիրը:
Բացի կոմերցիոն հատվածից, ինչպես ասաց նախարարը, պայմանագրի մյուս հատվածը կարող են տրամադրել պատգամավորներին:
Ա. Մանուկյանի դիտողությանը, թե կարելի՞ է ասել գոնե, թե պայմանագիրը այս տարի է ստորագրվել, թե անցյալ տարի, Ա. Մովսիսյանը կրկնեց, թե չի հիշում:

Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisian couldn’t remember the date of signing the Armenian-Russian agreement on the change in the gas price, when responding to a question of the deputy of Armenian National Congress (HAK) faction Aram Manukian in the parliament today.
According to Movsisian, all parts of the agreement, except its commercial part, can be presented to deputies.
When asked if he can specify whether the agreement was signed this year or last year, the minister repeated, “I don’t remember”. “If I am mistaken, you will accuse me of not being well-informed,” Armen Movsisian noted.