Իվետա Տոնոյան. «Ավիասերվիս» ՍՊԸ-ն «Արմավիային» պարտք չէ
Այսօր «Արմավիայի» արդեն նախկին աշխատակցիները սպասում էին իրենց աշխատավարձերին, որոնք այդպես էլ չստացան:
«Արմավիայից» Aysor.am-ին փոխանցեցին, որ դեռևս չեն վճարել աշխատակիցների աշխատավարձերը, քանի որ սպասում են, որ իրենց պարտք ընկերությունները գումար փոխանցեն, մասնավորապես «Ավիասերվիս» ընկերությունը:
Իսկ թե որքան է պարտք «Ավիասերվիսը»` «Արամվիայից» չպատասխանեցին` կոմերցիոն գաղտնիք է:
««Ավիասերվիս» ՍՊԸ-ն «Արմավիային» պարտք չէ»,- Aysor.am-ին ասաց Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
Իսկ ի՞նչ է պատրաստվում անել ընկերությունը՝ իր անվան հետ կապված նման խոսակցություններին վերջ տալու համար: Ի. Տոնոյանը պատասխանեց, որ «Ավիասերվիս» ընկերության տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանը Հայաստանում չէ, իսկ քայլերի մասին` կքննարկվի:
Նշենք, որ «Ավիասերվիսը» ավիատոմսեր իրացնող խոշորագույն գործակալություն է և մտնում է «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի մեջ:

The bankrupt Armavia airline has not so far paid out the wages of its staff. Some 30 employees of the airline gathered again outside the office of Mika Ltd today to demand payment of wages owed to them for six months.
Armavia representative told Aysor.am that the airline waits for its debtors to transfer money in order to pay wage arrears. Avia-Service Company was mentioned as one of such debtors.
Spokeswoman for businessman Gagik Tsarukian, Ms. Iveta Tonoyan, said the information is untrue. “Avia-Service owes no money to Armavia,” she told Aysor.am.
Asked what the company intends to do to put an end to such talks, Iveta Tonoyan replied that Director of Avia-Service CJSC Sedrak Arustamian is currently abroad and the further steps will be discussed.