«ԼՂ անկայունությունը լուրջ ազդեցություն կունենա Իրանի անվտանգության վրա»
«Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված որևէ անկայունություն լուրջ ազդեցություն կունենա Իրանի անվտանգության վրա»,- իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ` հայտարարել է Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Մոհսեն Փաք Այինը:
Իրանի դեսպանը ադրբեջանական «ATV» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, անդրադառնալով ԼՂ հակամարտությանը, մասնավորապես նշել է. «Իրանը ցանկանում է, որպեսզի տարածաշրջանում կայունություն և խաղաղություն լինի: Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված որևէ անկայունություն լուրջ ազդեցություն կունենա Իրանի անվտանգության վրա»:
Շարունակելով թեման՝ դեսպան Փաք Այինը հավելել է. «Անհրաժեշտ է, որպեսզի հակամարտությունը որքան հնարավոր է շուտ լուծվի: Իրանը, հակամարտող կողմերի հետ ունենալով հարաբերություններ, ինչպես նաև` հաշվի առնելով միջնորդական առաքելություն իրականացնելու փորձը, պատրաստ է օգնել հակամարտության կարգավորմանը»:

“Instability in Karabakh will have serious impact on Iran’s security”
“Any instability related to Nagorno Karabakh will have a serious impact on Iran’s security,” Iranian Ambassador to Azerbaijan Mohsen Pak Ayeen was quoted as saying by IRNA news agency (Iran).
In an interview with ATV Television Company of Azerbaijan, the Iranian ambassador in particular said: “Iran wants stability and peace in the region. Any instability related to Nagorno Karabakh will have a serious impact on Iran’s security”.
Mohsen Pak Ayeen added: “The conflict must be resolved as quickly as possible. Iran, having relations with the conflicting parties and also given its experience of acting as a mediator, is ready to assist with the conflict resolution”.