Դավիթ Սանասարյանն ընդդեմ Ռուբեն Հայրապետյանի. Անհիմն որոշում է կայացվել
Ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը պատրաստվում է բողոքարկել Երևանի Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների դատարանի որոշումն ընդդեմ ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի:
«Անհիմն որոշում է կայացվել, ես ավելի բարձր կարծիք ունեի դատարանների մասին»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նա, նշելով, որ առավել մանրամասն կխոսի մոտ օրերին կայանալիք ասուլիսում:
Անդրադառնալով նախաձեռնության անդամներ Գարեգին Չուգասզյանի, Հրանուշ Խառատյանի հայցերին, նա նշեց, որ դեռևս չեն մերժվել, բայց մերժվելու են նաև նրանց հայցերը:
Նշենք, որ «Պահանջում ենք պատժել «Հարսնաքարում» տեղի ունեցածի բոլոր մեղավորներին» հասարակական շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Դ. Սանասարյանը հայց էր ներկայացրել` պահանջելով հատուցել իր պատվին, արժանապատվությանը և գործարար համբավին պատճառված վնասը: Ռ. Հայրապետյանը Nouvelles d’ Armenie ամսագրին տված հարցազրույցում «այ ճիճու», «մինչև մահ վախենալու են ինձանից» արտահայտություններ էր արել:

Активист Давид Санасарян намерен обжаловать решение суда
Активист Давид Санасарян намерен обжаловать решение суда ереванских административных районов Аван и Нор-Норк об отклонении иска против экс-депутата парламента Армении Рубена Айрапетяна.
«Принято безосновательное решение. У меня было лучшее мнение о суде», - сказал корреспонденту Aysor.am Д.Санасарян.
Он отметил, что решение по искам членов инициативной группы общественного движения «Требуем наказать всех виновных в убийстве в «Арснакаре»» Гарегина Чукасзяна и Грануш Харатян пока не принято, но и они будут отклонены.
Давид Санасарян обратился в суд с требованием, чтобы Рубен Айрапетян компенсировал нанесенный ущерб чести и достоинству. В интервью «Nouvelles d'Armenie» Рубен Айрапетян озвучил оскорбления и угрозы в адрес Давида Санасаряна.