ՀՅԴ-ականները Հրաչ Մուրադյանի սպանության հարցով հանդիպել են ոստիկանապետին
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավորներ Արմեն Ռուստամյանը և Աղվան Վարդանյանը այսօր առավոտյան հանդիպել են ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հետ:
Հանդիպման նպատակը Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության բացահայտման ընթացքին ծանոթանալն էր: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՅԴ պաշտոնական կայքից:
Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը վստահեցրել է, որ նախաքննությունը շարունակվում է ամբողջ թափով, ամեն ինչ արվում է հանցագործության լիարժեք, ամբողջական բացահայտման համար:
Նա նաև երաշխավորել է, որ նախաքննությանը նպաստող ցանկացած տեղեկության գաղտնիությունը, վկայություն տվողների անվտանգությունը կապահովվի:

Deputies of ARF-Dashnaktsutyun parliamentary faction Armen Rustamian and Aghvan Vardanian met today with Armenian Police Chief Vladimir Gasparian.
The ARFD deputies wanted to familiarize themselves with the investigation into the murder of Proshian village administrator Hrachia Muradian, according to the official website of ARFD Party.
The police chief said the preliminary investigation is underway, with the police doing their best to detect the crime. He assured ARFD deputies that they will ensure security of witnesses who will provide useful information.