ՀՅԴ-ականները Հրաչ Մուրադյանի սպանության հարցով հանդիպել են ոստիկանապետին
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավորներ Արմեն Ռուստամյանը և Աղվան Վարդանյանը այսօր առավոտյան հանդիպել են ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հետ:
Հանդիպման նպատակը Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության բացահայտման ընթացքին ծանոթանալն էր: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՅԴ պաշտոնական կայքից:
Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը վստահեցրել է, որ նախաքննությունը շարունակվում է ամբողջ թափով, ամեն ինչ արվում է հանցագործության լիարժեք, ամբողջական բացահայտման համար:
Նա նաև երաշխավորել է, որ նախաքննությանը նպաստող ցանկացած տեղեկության գաղտնիությունը, վկայություն տվողների անվտանգությունը կապահովվի:

Депутаты АРФД встретились с начальником полиции Армении
Депутаты парламента Армении от АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян и Агван Варданян встретились сегодня с начальником полиции Армении Владимиром Гаспаряном.
Как сообщили в АРФД, цель встречи – ознакомление с процессом расследования по факту убийства старосты села Прошян Грача Мурадяна.
Начальник полиции заверил, что предварительное следствие продолжается, делается все возможное для полного раскрытия преступления. Он также гарантировал, что будет обеспечена безопасность любого свидетеля, который представит полезные следствию данные.