ՕԵԿ պատգամավոր. Ես որևէ բիզնես չունեմ, մի «բուտկա» էլ չունեմ
«Ես որևէ բիզնես չունեմ, մի «բուտկա» էլ չունեմ, դրա համար հանգիստ խոսում եմ»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը:
«Ես բավականին բարի մարդ եմ, եթե ալրաղացներ ունենայի, կամեցող մարդ եմ, ապա այդ հոդվածի պատվիրատուներին ավելցուկից թեփ կուղարկեի, բարեգործություն կանեի: Ինչ վերաբերում է էլիտար շենքերում տուն ունենալուն, ապա, իմ պատկերացումներով որոշ գաճաճների թվում է, որ «խրուշչովկան» էլիտար շենք է: Ես երկու բնակարան չունեմ Երևանում, դա սուտ է»,- ասաց պատգամավորը:
Նա մանրամասնեց, թե երկու տարի առաջ հիպոտեկային վարկով 64 քմ ընդհանուր տարածքով բնակարան է գնել. «Այդ շենքը կառուցվել է նախորդ դարի 50-ական թվականներին: Դա էլիտար շե՞նք է: Իսկ Գյումրիում ես ապրում եմ հայրական տանս»,-ասաց Հ. Մարգարյանը:
Նշենք, որ երեկ մամուլում հրապարոկում կար, ըստ որի, ՕԵԿ պատգամավորն ունի մի շարք բիզնեսներ, ալրաղացներ, և մի քանի բնակարան:

“I don’t have even a booth, let alone a business and for that reason I speak quietly,” the deputy of Orinats Yerkir Party (OEK) faction Hovhannes Margarian stated during a briefing in the National Assembly today.
“I am a kind person. If I had a flour mill, I would send bran to the people who ordered that article about me. As regards the rumors about my apartment in an elite building, I should say that a “Khrushchev building” is not an elite one,” the deputy stressed.
He added that two years ago he took out a mortgage and bought a 64 square meter apartment. “The house was built in the 1950s. It is not a luxurious building. And when I visit Gyumri, I live at my parents’ house, “H. Margarian told reporters.
There were press reports yesterday that the deputy of OEK parliamentary faction owns a number of flour mills, other businesses, and several apartments.