ՕԵԿ պատգամավոր. Ես որևէ բիզնես չունեմ, մի «բուտկա» էլ չունեմ
«Ես որևէ բիզնես չունեմ, մի «բուտկա» էլ չունեմ, դրա համար հանգիստ խոսում եմ»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը:
«Ես բավականին բարի մարդ եմ, եթե ալրաղացներ ունենայի, կամեցող մարդ եմ, ապա այդ հոդվածի պատվիրատուներին ավելցուկից թեփ կուղարկեի, բարեգործություն կանեի: Ինչ վերաբերում է էլիտար շենքերում տուն ունենալուն, ապա, իմ պատկերացումներով որոշ գաճաճների թվում է, որ «խրուշչովկան» էլիտար շենք է: Ես երկու բնակարան չունեմ Երևանում, դա սուտ է»,- ասաց պատգամավորը:
Նա մանրամասնեց, թե երկու տարի առաջ հիպոտեկային վարկով 64 քմ ընդհանուր տարածքով բնակարան է գնել. «Այդ շենքը կառուցվել է նախորդ դարի 50-ական թվականներին: Դա էլիտար շե՞նք է: Իսկ Գյումրիում ես ապրում եմ հայրական տանս»,-ասաց Հ. Մարգարյանը:
Նշենք, որ երեկ մամուլում հրապարոկում կար, ըստ որի, ՕԵԿ պատգամավորն ունի մի շարք բիզնեսներ, ալրաղացներ, և մի քանի բնակարան:

Ованнес Маргарян: У меня нет никакого бизнеса
У меня нет никакого бизнеса, поэтому я могу спокойно говорить», - заявил сегодня журналистам в ходе брифинга в парламенте депутат от фракции «Оринац еркир» Ованнес Маргарян.
«Я довольно добрый человек, и если бы у меня были мукомольни, я отправил бы заказчикам этой статьи отруби от излишка, сделал бы доброе дело. Что касается квартиры в элитном здании, то, на мой взгляд, некоторым кажется, что «хрущевка» – это элитное здание, у меня в Ереване нет двух квартир, это – ложь», - сказал депутат.
О.Маркарян уточнил, что два года назад купил по ипотечному кредиту квартиру общей площадью 64 кв. метров. «Это здание было построено в 50-х годах прошлого века. А в Гюмри я живу в отцовском доме», - отметил депутат.
Напомним, что накануне СМИ опубликовали материал о том, что депутат парламента от партии «Оринац еркир» имеет ряд бизнесов и несколько квартир.