Տ. Ուրիխանյան. ՀՀԿ-ն կարող էր կանխել այն, ինչ ներկայցրեց Վերահսկիչ պալատը
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համար ԱԺ երրորդ նստաշրջանը, ինչպես նախորդները, պայքարի նստաշրջան էր` հանուն Հայաստանի Հանրապետության, հանուն մեր ժողովրդի: Aysor.am-ի հետ զրույցում, մեկնաբանելով, թե ինչպիսին էր ԱԺ երրորդ նստաշրջանը, որն արդեն ավարտված է, ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը:
Դիտարկմանը, թե Վերահսկիչ պալատի հաշվետվության ներկայացմանը ՀՀԿ-ն ավելի ակտիվ էր, ավելի ընդդիմադիր կեցվածք որդեգրած, քան` ԲՀԿ-ն, Տ. Ուրիխանյանը չհամաձայնեց` նշելով, թե իրենց խմբակցությունից մի շարք պատգամավորների կողմից կոպիտ հարցադրումներ եղան:
Իսկ ՀՀԿ-ի պահվածքի վերաբերյալ ԲՀԿ-ական պատգամավորը ասաց. «Թող հանրությունը եզրակացություն անի, թե որտեղ կա պարզապես հռետորաբանություն և որտեղ` պահանջատիրություն: Միանշանակ է, որ քաղաքական մեծամասնությունը միշտ էլ կարող է համապատասխան միջոցառումներ ձեռնարկել, որպեսզի կանխվի հետևանքները, ինչի մասին խոսում էինք, ինչպես նաև` օրենքով սահմանված կարգով պատասխանատվության ենթարկի մեղավորներին»:

Urikhanian: Third session of NA was one of struggle for our people
For Prosperous Armenia Party (BHK), the third session of the National Assembly was a session of struggle for the Republic of Armenia and the Armenian people, the deputy of BHK faction Tigran Urikhanian told Aysor.am when commenting on the parliament’s third session that has finished.
Urikhanian did not share the opinion that the ruling Republican Party of Armenia (HHK) was more active and took a more opposition stance during discussions of the Control Chamber’s report than BHK. In his words, a number of deputies of the BHK faction asked “rude” questions at the discussions.
As for the behavior of HHK, Urikhanian noted: “Let the public conclude who used rhetoric and who made real demands. It is obvious that the political majority can always take measures to prevent consequences as well as to punish those guilty in the manner prescribed by law”.
It should be mentioned that BHK faction did not participate in briefings in the National Assembly yesterday.