Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հասան Ռոհանիին
Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Հասան Ռոհանիին:
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր փորձն ու գիտելիքներն ըստ ամենայնի կծառայեն Իրանի Իսլամական Հանրապետության և նրա ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների արդյունավետ լուծման և հետագա զարգացման գործին:
Արցախում բարձր ենք գնահատում Իրանի հավասարակշռված դիրքորոշումն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցում և համոզված ենք, որ Ձեր նախագահության տարիներին էլ ավելի կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների ավանդական կապերը` մեծապես նպաստելով տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանմանը և մեր երկրների զորացմանը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում հաջողություններ` այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Իրանի ժողովրդին` խաղաղություն ու բարգավաճում»:

On 17 June President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the newly elected President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rohani, according to the press service of the NKR President.
"On behalf of the Nagorno Karabagh Republic, its people, authorities and personally myself I cordially congratulate You on the persuasive victory gained in the presidential elections.
I am confident that Your experience and knowledge will definitely contribute to the efficient solution of problems the Islamic Republic of Iran and its people face as well as to the overall development of the country.
Iran's balanced position in the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict is highly appreciated in Artsakh, and we are confident that during Your presidency the traditional ties between the two friendly nations will become stronger and wider, contributing greatly to the maintenance of peace and stability in the region and strengthening our states.
I congratulate You once again and wish You success in this high and responsible position. Let the Iranian nation live in peace and prosperity".