Կառավարության կազմակերպած ճաշկերույթը պետբյուջեի վրա նստել է մոտ 1 մլն դրամ
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով` ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի` հունիսի սկզբներին կազմակերպած ճաշկերույթը ՀՀ պետական բյուջեի վրա նստել է մոտ 1 մլն դրամ:
Կոտայքի մարզի «Հին Ջրվեժ» ռեստորանում օրերս տեղի է ունեցել մեծ ճաշկերույթ, որից հետո կառավարությունը ռեստորանին վճարել է 920 հազար դրամ: Թե ում համար է կազմակերպվել ճաշկերույթը, պարզել չի հաջողվել: Սակայն ՀՀ կառավարության կայքում որևէ տեղեկություն չկա այդ օրերին որևէ օտարերկրյա պատվիրակության կամ այլ հյուրերի ընդունելու մասին: Հետաքրքիր է՝ վարչապետն ընկերների հետ միասի՞ն է ճաշել:
Ըստ թերթի տվյալների՝ 800 հազար դրամ էլ ծախսվել է կառավարությունում սննդի սպասարկման նպատակով. այդ սնունդը նախատեսված է եղել կառավարություն ժամանած հյուրերի համար: Ինչպես ասում են՝ «քեֆ անողին քեֆ չի պակսիլ»:

"Zhoghovurd” paper says that the feast organized in Old Jrvezh Restaurant in early June by Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan cost the state budget almost 1 million AMD.
The government paid 920 thousand drams. “It is unknown who the guests were. There was no information on the government’s official website about a reception of foreign delegations or guests at that time. Did the prime minister dine with his friends only? “the paper asks, noting that in addition, 800 thousand AMD was spent on catering of government guests.