Վարչապետը խուսափեց «Հայռուսգազարդին» վերաբերող հարցից
Այսօր ՀՀ վարաչպետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցեց 6-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումին, ծանոթացավ ՏՏ նորարարություններին, առաջարկներին:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց, որ ՏՏ բնագավառում աշխատող բոլոր ընկերությունները փորձում են քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակը կատարելագործել՝ որոնումների մեջ են:
Վարչապետը նշեց, որ տանից դուրս չգալով հնարավոր է որոշ ծառայություններից օգտվել` բանկային, ռեստորանային պատվերներ և այլն: Նաև առաջընթաց է նկատել սպառազինությունների, ռոբոտատեխնիկայի, ծրագրավորման, տրանսպորատային ոլորտներում առաջարկվող նախագծերում:
Լրագրողները նաև փորձեցին վարչապետին հարց ուղղել «ՀայռուսԳազարդի» հետ կապված, սակայն Տիգրան Սարգսյանը, չպատասխանեց՝ նշելով. «Ոչ, թեմայից դուրս է»:

Prime Minister Tigran Sargsyan attended today the 6th annual DigiTec Business Forum in Yerevan. He familiarized himself with IT innovations and solutions.
During a talk with reporters, T. Sargsyan said all the companies of the information technology sector are in constant search, trying to improve the quality of their services.
He noted that citizens can now use many services such as banking services ordering a restaurant meal, etc., while staying at home.
The reporters tried to ask the prime minister a number of questions related ArmRusGazprom Company, but he declined to comment, saying the questions are irrelevant.