BBC. «Ալլահ աքբար» գոռալու համար իսրայելցի է սպանվել
Երուսաղեմի ավերված տաճարի՝ հրեաների համար սրբազան վայր համարվող Արևմտյան պատի` «Լացի պատի» մոտ ոստիկանությունը կրակել է իսրայելցու վրա: Ոստիկանության խոսքով, պարեկին թվացել է, որ վերջինս գոռացել է «Ալլահ աքբար»: Այս մասին հաղորդում է BBC լրատվական գործակալությունը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ոստիկանության աշխատակիցը հաղորդել է, որ անվտանգության աշխատակիցներն այդ մարդուն համարել են պաղեստինցի գրոհային:
Աշխատակցին թվացել է, որ նա «Ալլահ աքբար» բղավելու հետ մեկտեղ փորձել է գրպանից ինչ-որ իր հանել: Այժմ պատահարի վայրը փակ է այցելուների համար:

У Стены плача полицейский застрелил израильтянина, приняв его за террориста
Полиция в Иерусалиме застрелила гражданина Израиля, который закричал «Аллах Акбар» (Аллах велик) возле священной для иудеев Западной стены разрушенного Иерусалимского храма, известной также как Стена плача. Об этом сообщает BBC.
Представитель полиции сообщил, что охранники приняли этого человека за палестинского боевика. Сейчас место происшествия закрыто для посетителей.
Иерусалим является священным городом для иудеев, христиан и мусульман. В 1967 году израильские войска заняли старую часть Иерусалима, включая Западную стену.