ՀՔԾ. Մարզպետարանների աշխատակիցների յուրացումների առթիվ քրգործ է հարուցվել
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հունիսի 21-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 4-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է չորս քրեական գործ` ՀՀ կառավարության 2012-2013թթ. մի շարք որոշումներով հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութ և ազոտական պարարտանյութ տրամադրելու գործընթացում Արարատի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի և Շիրակի մարզպետարանների պաշտոնատար անձանց կողմից կատարված յուրացման, պաշտոնեական կեղծիքի և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման դեպքերի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ կայքից:
Բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ նախաքննություն ապահովելու նպատակով հիշյալ չորս քրեական գործերը, ինչպես նաև նշված գործընթացում Վայոց ձորի մարզպետարանի աշխատակիցների կողմից կատարված նույն հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013 թվականի մայիսի 03-ից քննվող քրեական գործը միացվել են մեկ վարույթում:

The Special Investigation Service of Armenia on June 21 opened four criminal cases under Articles 179 and 308 of the Criminal Code against employees of regional administrations of Ararat, Gegharkunik, Kotayk and Shirak provinces charged with abuse of their positions and misappropriation of diesel fuel and nitrogen fertilizers given to regional land users at reduced prices in 2012 and 2013 under several decisions of the Armenian government, according to the website of SIS.
The indicated four criminal cases and also a criminal case opened by the SIS on May 3 of this year against employees of Vayots Dzor regional administration in connection with the same crimes have been combined into one criminal case.