Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ ԱԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն  ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Զրուցակիցները քննարկել են ռազմավարական դաշնակից երկու պետությունների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի ներկա վիճակին:
ՀՀ Նախագահը և ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը խոսել են նաև սահմանային անվտանգության ոլորտում համագործակցության ծրագրերի շրջանակում նախատեսված ՀՀ պետական սահմանի ողջ երկայնքով անվտանգության մակարդակի էական բարձրացման, անցակետերի արդիականցման և վերազինման ուղղությամբ աշխատանքների ընթացքի մասին:

Armenian president receives Nikolai Patrushev
Armenian President Serzh Sargsyan received Secretary of the Security Council of Russia Nikolai Patrushev who is on a working visit to Armenia.
The interlocutors discussed a wide range of issues related to cooperation of the two countries, regional developments and challenges, and the current state of the negotiating process on the Nagorno Karabakh conflict settlement.
S. Sargsyan and N. Patrushev also spoke about work on increasing security along Armenia’s state border and modernization and re-equipment of entry points under the program of cooperation on border security.