Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ ԱԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն  ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Զրուցակիցները քննարկել են ռազմավարական դաշնակից երկու պետությունների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի ներկա վիճակին:
ՀՀ Նախագահը և ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը խոսել են նաև սահմանային անվտանգության ոլորտում համագործակցության ծրագրերի շրջանակում նախատեսված ՀՀ պետական սահմանի ողջ երկայնքով անվտանգության մակարդակի էական բարձրացման, անցակետերի արդիականցման և վերազինման ուղղությամբ աշխատանքների ընթացքի մասին:

Президент Армении принял секретаря Совбеза России
Президент Армении Серж Саргсян принял прибывшего с рабочим визитом в Армению секретаря Совета безопасности России Николая Патрушева.
Как сообщили в пресс-службе президента, собеседники обсудили широкий круг вопросов, относящихся к сотрудничеству двух государств, коснулись развития событий и вызовов в регионе, нынешнего состояния переговорного процесса по урегулированию нагорно-карабахской проблемы.
С.Саргсян и Н.Патрушев также говорили о ходе работ по существенному повышению уровня безопасности по всей длине государственной границы Армении, модернизации и переоснащению пунктов перехода, предусмотренных в рамках программ сотрудничества в сфере пограничной безопасности.