Վ. Սեդրակյանի խափանման միջոցը փոխելու միջորդությունը մերժվեց
Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր մեժեց ԱԻՄ առաջնորդ, նախագահի նախկին թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով ամբաստանյալ Վարդան Սեդրակյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանի միջնորդությունը:
Ա. Սիրունյանը միջնորդել էր Վ. Սեդրակյանի խափանման միջոցը փոխել` ազատությունից զրկելու հետ կապ չունեցող միջոցով և որպես գրավ առաջարկել էր Վ. Սեդրակյանի ողջ անշարժ գույքը:
Լրագրողների հետ զրույցում, Ա. Սիրունյանը, պատասխանելով Aysor.am-ի թղթակցի հարցին, ասաց, որ իր համար 110 տոկոսով սպասելի էր այս որոշումը. «Իրենք ոչ մի ապացույց չունեն, սակայն մենք Հայաստանում ենք ապրում»:
Պատասխանելով մեր հարցին, թե արդյոք սա կանդրադառնա իրենց հետագա քայլերի վրա, և իրենք, այնուամենայնիվ, կդիմե՞ն ՄԻԵԴ, Ա. Սիրունյանը նշեց, որ Վ. Սեդրակյանի հետ հանդիպելու է հինգշաբթի և առաջարկելու է դիմել ՄԻԵԴ:

Ходатайство об изменении меры пресечения в отношении В.Седракяна отклонено
Сегодня суд общей юрисдикции Кентрон и Норк-Мараш отклонил ходатайство адвоката подсудимого по уголовному делу о покушении на экс-кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна Вардана Седракяна – Александра Сируняна.
Адвокат А.Сирунян представил суду ходатайство об изменении меры пресечения в отношении его подзащитного, предложив в качестве залога все недвижимое имущество Вардана Седракяна.
В беседе с журналистами Александр Сирунян, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am, заявил, что ожидал такого решении суда. «У них нет никакого доказательства, однако мы живем в Армении», - заявил адвокат.
Обратившись к вопросу, повлияет ли это решение суда на их дальнейшие шаги и собираются ли они обратиться в Европейский суд по правам человека, А.Сирунян отметил, что собирается встретиться с Варданом Седракяном в четверг и предложит ему обратиться в ЕСПЧ.
Бывший кандидат в президенты Армении Вардан Седракян обвиняется в организации совершения покушения на лидера Объединения «Национальное самоопределение» Паруйра Айрикяна. Ранее ему было предъявлено обвинение по ст. 34-38-305 УК Армении.