«ՎՊ բացահայտումների մեջ վարչապետին թիրախ դարձնելը պատվիրած համերգ է»
«Վերահսկիչ պալատի բացահայտումների մեջ ՀՀ վարչապետին թիրախ դարձնելը ես ընկալում եմ որպես պատվիրված համերգ։ Այդ բացահայտումները վերաբերում են ողջ իշխանական համակարգին։ Այն պատվիրել է այլընտրանքային ընդդիմությունը, որ խոսվի ոչ թե լուրջ խնդիրների, այլ օֆշորի մասին։ Իսկ դրա նպատակն է հասնել նրան, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչը գա իշխանության»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Ազգային ժողովրդավարական դաշինք կուսակցության նախագահ Արշակ Սադոյանը։
Ա. Սադոյանի խոսքով` ՀԱԿ-ն այսօր խորհրդարանում քննադատում է այն երևույթներն, ինչ ՀՀՇ-ն` իր իշխանության տարիներին, երբ սկսվել է օֆշորային թալանը:
«Ընդդիմությունը շատ թույլ է, և որևիցե սպասում նրանցից չկա։ Իշխանությունները կարողացան երեք ընտրություններն էլ հասցնել իրենց տրամաբանական ավարտին: Պետք է ստեղծվի վիրտուալ քաղաքական ուժ, որը տիրապետում է հեռահաղորդակցական հնարավորությունների և կարող է լուրջ այլընտրանք լինել իշխանության համար»,-ասաց նա։

Sadoyan: Misuses disclosed by CC are request program
“I consider making the prime minister a target in connection with the misuses disclosed by the RA Control Chamber to be a request program. Those disclosures are related to the whole system of government and were ordered by the alternative opposition so that offshore businesses rather than serious problems would be discussed. The aim is to enable Robert Kocharian’s representative to come to power,” Chairman of National Democratic Union party Arshak Sadoyan told reporters today.
According to him, Armenian National Congress (HAK) today criticizes in the parliament the same phenomena as the Armenian All-National Movement (HHSh) criticized when it was in power.
“The opposition is weak. There are no expectations. The authorities managed to bring three electoral processes to a logical conclusion. It is necessary to set up a virtual political force with telecommunication opportunities, which may become a serious alternative to the authorities,” Sadoyan said.