«ՎՊ բացահայտումների մեջ վարչապետին թիրախ դարձնելը պատվիրած համերգ է»
«Վերահսկիչ պալատի բացահայտումների մեջ ՀՀ վարչապետին թիրախ դարձնելը ես ընկալում եմ որպես պատվիրված համերգ։ Այդ բացահայտումները վերաբերում են ողջ իշխանական համակարգին։ Այն պատվիրել է այլընտրանքային ընդդիմությունը, որ խոսվի ոչ թե լուրջ խնդիրների, այլ օֆշորի մասին։ Իսկ դրա նպատակն է հասնել նրան, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչը գա իշխանության»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Ազգային ժողովրդավարական դաշինք կուսակցության նախագահ Արշակ Սադոյանը։
Ա. Սադոյանի խոսքով` ՀԱԿ-ն այսօր խորհրդարանում քննադատում է այն երևույթներն, ինչ ՀՀՇ-ն` իր իշխանության տարիներին, երբ սկսվել է օֆշորային թալանը:
«Ընդդիմությունը շատ թույլ է, և որևիցե սպասում նրանցից չկա։ Իշխանությունները կարողացան երեք ընտրություններն էլ հասցնել իրենց տրամաբանական ավարտին: Պետք է ստեղծվի վիրտուալ քաղաքական ուժ, որը տիրապետում է հեռահաղորդակցական հնարավորությունների և կարող է լուրջ այլընտրանք լինել իշխանության համար»,-ասաց նա։

Садоян: Выявленные Контрольной палатой злоупотребления - концерт по заявкам
«Превращение премьер-министра в мишень в рамках выявленных Контрольной палатой Армении злоупотреблений расцениваю в качестве концерта по заявкам. Эти выявления касаются всей системы власти. Это было заказано альтернативной оппозицией, чтобы стали говорить не о серьезных проблемах, а об оффшоре. Цель всего этого – достичь того, чтобы представитель Роберта Кочаряна оказался во власти», - заявил сегодня журналистам председатель партии «Национальный демократический союз» Аршак Садоян.
По его словам, АНК сегодня в парламенте критикует явления, которые критиковал АОД в годы своей власти, когда начались оффшорные грабежи.
«Оппозиция слаба. Каких-либо ожиданий нет. Властям удалось довести до логического завершения три избирательных процесса. Должна быть создана виртуальная политическая сила, которая владеет возможностями телекоммуникации, и может стать серьезной альтернативой властям», - отметил он.