Քաղաքագետ. Հայաստանը կարող է արագ չեզոքացնել Ադրբեջանից ուղղված վտանգը
Ադրբեջանը դեռ չի հասել սպառազինության այն մակարդակին, որ մենք նրանից օրինակ վերցնենք, դեռ նա է մեր ետևից գալիս: Ասուլիսի ժամանակ, խոսելով ՌԴ-ի կողմից Ադրբեջանին վաճառված նորագույն զինտենիկայի մասին, նման դիտարկում արեց քաղաքագետ Լևոն Մելիք-Շահնազարյանը:
Նա նկատեց, որ պետք է արձագանքել ոչ միայն այն դեպքում, երբ ՌԴ-ն է Ադրբեջանին զենք վաճառում, այլև, երբ Ուկրաինան և Բելառուսն են զենք վաճառում:
«Հայաստանը հնարավորություն ունի արագ չեզոքացնելու Ադրբեջանից մեզ ուղղված վտանգը»,- ընդգծեց քաղաքագետը:
Խոսելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարության մասին, թե պատերազմը դեռ չի ավարտվել և սկսվում է երկրորդ փուլը, քաղաքագետը նկատեց, որ Ալիևը տարին տասն անգամ նման հայտարարություն է անում:
«Դե մարդը զորահանդես էր եկել, մի բան պետք է ասեր, թե չէ: Հատկանշական է` այդ զորահանդեսը համընկել էր Բաքվի անկման օրվա հետ, որը Ադրբեջանի պատմության ամենախայտառակ օրերից մեկն է»,- եզրափակեց խոսքը Մելիք-Շահնազարյանը:

Политолог: Армении может нейтрализовать исходящую от Азербайджана опасность
Азербайджан не достиг еще того уровня гонки вооружений, чтобы брать с него пример, он пока следует за нами. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами политолог Левон Мелик-Шахназарян, касаясь проданного Россией Азербайджану нового оружия.
Политолог отметил, что необходимо реагировать не только в том случае, когда Россия продает оружие Азербайджану, но и когда это делают Беларусь и Украина.
«У Армении есть возможность быстро нейтрализовать любую, исходящую от Азербайджана опасность», - подчеркнул политолог.
Касаясь заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что война еще не завершилась и начинается второй этап, политолог отметил, что Алиев выступает с подобными заявлениями в год десять раз.
«Так ведь человек пришел на военный парад… должен же он что-то сказать, или нет. Примечателен тот факт, что этот парад совпал с днем падения Баку, самым позорным в истории Азербайджана», - отметил Левон Мелик-Шахназарян.